T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / KADIKÖY - Kadıköy Anadolu Lisesi

Haberler

Ock

Bu sene ilkini gerçekleştirdiğimiz “Kadıköy Anadolu Lisesi İnovasyon ve Yaratıcılık Günü“ Etkinliği

6 Ocak Cumartesi Galatasaray Lisesi-Kabataş Erkek Lisesi-Robert Koleji-Eyüboğlu Eğitim Kurumları

Maltepe Anadolu Lisesi-Avrupa Koleji-Kadıköy Anadolu Lisesi-Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi

Hayrullah Kefoğlu Anadolu Lisesi-İstek Okulları Belde Kampüsü-İstek Okulları Acıbadem Kampüsü

Doğa Koleji Acıbadem Kampüsü  ‘nden öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

-Hepipet—Ceotudent –Tarlamvar –Scoutium –Devecitech –Jetract –Adverport –Iyzico –Stubridge

-Koff Animation –Evdemimar –Metalol

Yukarıda yazan Türkiye’de ve uluslararası platformlarda fark yaratan start-up’lardan katılan mentorlar, gruplara birer problem verdi ve gruplar bu start-up’ların mentorluğunda fikir üretip çözümlerini projelendiler. Günün sonunda gruplar, hazırladıkları bu projeleri değerlendirilmesi için Özyeğin Üniversitesi Girişimcilik Merkezi Proje Yöneticisi Süha Soydan, Girişimci Mert Arman ve 1genç1gelecek kurucu ortağı Murat Yiğen’den oluşan jüri ekibimize sundular.

 

Bu süreç boyunca katılımcılar günün amacı olan yeni yöntemlerin geliştirilip, yeni ürünlerin kullanılmasının sağlanması isteğimizle inovatif düşünmeyi, onlara tanıdığımız kısıtlı zaman sayesinde zaman yönetimini, daha önce tanışmadığı pek çok yaş grubundan insanlarla ortak bir fikir çıkarma gayesiyle takım çalışmasını, onlara verilen ve karşılarına çıkan problemleri çözmeleri gerektiğinden zorluklarla mücadeleyi, fikirlerini başlıklar altında toplayıp bir projeye çevirmeleri gerektiğinden projelendirmeyi, proje fikirlerini diğer katılımcı ve jürilere tanıtmaları gerektiğinden sunum teknikleri konusunda bilgi sahibi oldular. Kısaca bir girişimcinin gününü deneyimleme şansı yakaladılar. Az zamanda çok şey tecrübe etme fırsatı bulan katılımcılarımızın "Yaratıcılık ve İnovasyon Günü" müz hakkında düşünceleri ise gayet olumlu. Unutmayın biz Kadıköy Anadoluyuz amacımız fark yaratmak.

Ock

Dizi oyuncusu, gazeteci, basketbol ve e-spor yorumcusu Kaan Kural 9 Ocak 2018 tarihinde Maarif Kültür Merkezinde öğrencilerimizle bir araya geldi. Keyifli sohbeti için teşekkür ederiz.

Ock

Okulumuzun ilk defa katıldığı URFODU Bilim Temelleri Yarışması´nın 1. Etabında 80 üstü puan alan öğrencilerimize başarı belgeleri törenle verildi. Öğrencilerimizin finalde de başarılarının devamını diliyor ve tebrik ediyoruz. 

Ock

Okulumuz Kadıkoy Anadolu Lisesi Trt Muzikte yer alan Lisede Muzik programında yer aldı.

 

 

Ara

KAL *Girişimcilik* kulübü *Kalpleri Buluşturan Adımlar* paneli  *Maarif Kültür Merkezi*’de gerçekleşti. Spor konusuna yoğunlaşmış girişimi Sweathers App’le Boyner Grup’tan *Elif Boyner*, Adım Adım gönüllüsü *Pınar Duman Erdem*, Türkiye Spastik Çoçuklar Vakfından *Bilge Aksoy* ve profesyonel sporcu *Hasan Yalnızoğlu* spor hakkında konuşmak üzere bizimle birlikteydiler.

Ara

Okulumuz Tubitak 4006 proje basvurusu kabul edildi. 25 Bilimsel calısma ile bu projeyi ogretmen ve ogrencilerimizle gerceklestirecez. Emegi gecen butun arkadasları kutluyoruz.

Ara

KAL KALMUN Kulübü 23-26 Aralık tarihleri arasında Galatasaray Lisesi´nin düzenlediği GSLMUN konferansına katılip basariyla okulumuzu temsil ettiler.

Ara

KAL ogrencilerimiz yazdiklari kisa film senaryosu ile en iyi senaryo dalında birincilik odulunu kazanmıslardır.
Kadıköy Anadolu Lisesi 10-I sınıfı öğrencileri Türk Dili ve Edebiyatı Dersinde hazırladıkları kısa film ile; Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SETEM) tarafından, Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı iştiraki ve Kültür ve Turizm Bakanlığı katkılarıyla düzenlenen 3. Koruncuklar İçin BAK Liselerarası kısa film ve senaryo yarışmasında en iyi senaryo dalında ödül aldılar. Öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Türkiye’nin dört bir yanından liseli öğrencilerin kısa filmleri ve “çocuk gözüyle çocuklar” temalı kısa film senaryoları ile katılım sağladılar. Bu kategorilerdeki yarışmalarda da ödüller sahiplerini buldu.

III. Koruncuklar İçin BAK Liselerarası Kısa Film ve Senaryo Ödülleri Jüri Üyeleri: Feza Sınar, Serpil Altın, Serkan Çıtlak, Öykü Dikmen, Meryem Akkurt ve Sezer Bildiren.

ÖDÜLLER
3. KORUNCUKLAR İÇİN BAK LİSELERARASI KISA FİLM VE SENARYO YARIŞMASI ÖDÜLLERİ

*EN İYİ SENARYO: KADIKÖY ANADOLU LİSESİ 10-I SINIFI 
Kısa Film Adı: Göremediklerimiz
Oyuncular: Kübra Yeşilova, Aymila Torun, Leyla Bahar Aydınoğlu, Fatma Nilsu Çaylı, Ahmet Eren İspir, Görkem Aydoğmuş, Damla Aytaçoğlu, Eren Ayan, Elif Özsüle

Ara

Liseler arası Yelken Topluluğu 1. Planlama Toplantısı 23 Aralık Cumartesi günü Üsküdar Amerikan Lisesi´nde gerçekleşti. Toplantıya liseli yelkenciler ve Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak ve Global Sailing Academy Genel Müdürü Mahmut Saral gibi yelken camiasının önde gelen isimleri de katıldı. Toplantıda lise seviyesinde yelken faaliyetleri, College Cup Yelken Şampiyonası ve önümüzdeki sene yapılabilecekler gibi konular tartışıldı. Bu toplulukta yer alan okullar arasında tek devlet okulu olarak Kadıköy Anadolu Lisesi bulunmaktadır. Haziran ayında yapılan Liseler collage cup da Türkiye 3. Sü olan okulumuz yelken takımı,bu topluluğa üye olarak bir ilki gerçekleştirdi.6 ogrencimiz burada yer aldi. KALiteli egitimin merkezi.

Ara

KAL da Hazirlik G sinifi sinif hocalariyla universitede dil egitimi gormek isteyince ve tabiki bir de izmir i gormek isteyince ikisini birlestirdik onlar icin bu sene protokol yaptigimiz izmir ekonomi universitesinde sabah dersine katildilar. Ayrıca hem gezip hem eglenip hem de hocalarının esliginde ingilizce egitimlerine  her fırsatta  devam ettiler. Gencler ister Kal ailesi en iyisini yapmaya calısır.

Ara

Ülkemize 2017 Uluslararası Biyoloji Olimpiyatlarında gümüş madalya kazandırmış olan ATAHAN DURBAŞ okulumuz biyoloji olimpiyat takımı öğrencilerimize çalışmalarında rehberlik edecektir. Kendisi ile öğrencilerimizin, olimpiyat çalışmalarına daha iyi motive olacaklarını, bilgilerini bir seviye üste taşıyarak sınavlarda daha başarılı olacaklarını düşünüyoruz. Atahan’a Kadıköy Anadolu Lisesi ailesine hoş geldin diyor ve çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Ara

KAL golf takimi icin yeni antreman sahamiz Atasehir Golf Club. Takimimiz bundan sonra calismalarini bu sahada yapacaktir. Destek veren herkese tesekkur ediyoruz.

Ara

KAL da bugün Boğaziçi üniversitesi tanıtım ekibi okulumuzu ziyaret etti ve 10.sinif öğrencilerimize aday öğrenci etkinliklerini tanıttı.

Ara

Bugün CodeKAL kulübümüz Trendyol firmasında System Administrator olarak çalışan Berkay Özuygur´u okulumuzda ağırladı. Berkay Bey "Yeni Nesil Teknoloji Trendleri" yani bulut sistemleri, container ve otomasyon hakkında arkadaşlarımıza değerli bilgiler verdi. Kendisine bizi kırmayıp okulumuza kadar geldiği için çok teşekkür ediyoruz.

Ara

Rusya Federasyonu Otonom Kurumu Ural Federal Bölgesi´nin kurucusu olduğu ve Rusya Federasyonu, Çek Cumhuriyeti, Türkiye Cumhuriyeti, Ukrayna, Kazakistan, Bulgaristan, Beyaz Rusya, Almanya, Çin Cumhuriyeti, Kırgızistan, Tacikistan ülkelerinin orta okul ve liselerinin 5., 6., 7., 8. 9. ,10. ve 11.sınıfı öğrencilerinin katıldığı XIV. Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması´nın 1. etabı okulumuzda tamamlanmıştır.

Okulumuz bünyesinde yapılan yarışmaya 9. Sınıflardan 16, 10. sınıflardan 47, 11. Sınıflardan 10 olmak üzere toplam 73 öğrenci başvuru yapmıştır. Bir öğrencinin birden fazla branşta katılabildiği yarışmada Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Coğrafya, İngilizce ve Almanca branşları bulunmaktadır. 7 branştan da katılım gerçekleşmiş ve her branşın sınavı için farklı tarih ve saatlerde oturum düzenlenmiştir.

 

Öğrencilerimizi tebrik eder, onlara finalde başarılar dileriz.

 BRANŞ BAZINDA GENEL SONUÇLAR

MATEMATİK

 

Katılan öğrenci sayısı

31

Finale katılmaya hak kazanan öğrenci sayısı

30

Başarı belgesi alacak öğrenci sayısı (80 puan ve üstü)

20

ALMANCA

 

Katılan öğrenci sayısı

3

Finale katılmaya hak kazanan öğrenci sayısı

3

Başarı belgesi alacak öğrenci sayısı (80 puan ve üstü)

1

KİMYA

 

Katılan öğrenci sayısı

20

Finale katılmaya hak kazanan öğrenci sayısı

20

Başarı belgesi alacak öğrenci sayısı (80 puan ve üstü)

8

İNGİLİZCE

 

Katılan öğrenci sayısı

22

Finale katılmaya hak kazanan öğrenci sayısı

22

Başarı belgesi alacak öğrenci sayısı (80 puan ve üstü)

1

FİZİK

 

Katılan öğrenci sayısı

7

Finale katılmaya hak kazanan öğrenci sayısı

6

Başarı belgesi alacak öğrenci sayısı (80 puan ve üstü)

0

BİYOLOJİ

 

Katılan öğrenci sayısı

20

Finale katılmaya hak kazanan öğrenci sayısı

20

Başarı belgesi alacak öğrenci sayısı (80 puan ve üstü)

0

COĞRAFYA

 

Katılan öğrenci sayısı

5

Finale katılmaya hak kazanan öğrenci sayısı

5

Başarı belgesi alacak öğrenci sayısı (80 puan ve üstü)

0