T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / KADIKÖY - Kadıköy Anadolu Lisesi

Haberler

Nis

KAL Kadıköy Anadolu Lisesi Yaratıcı Yazı ve Okuma Kulübü şehir kütüphanelerini edebiyat müzelerini gezmeye ve şehrin güzelliklerini yazı ile birleştirmeye devam ediyor.Genç yazar adaylarımız, Yapı Kredi Kültür ve Sanat Merkezinde Sabahattin Ali-Şehirlere Alışamadı sergisini ziyaret ederek haftalık kulüp toplantısını galerinin kütüphanesinde gerçekleştirdi.

Nis

Kadikoy Anadolu lisesi Geleneksel Kariyer günlerimiz 10/11/12 Nisan tarihlerinde arasında gerceklesti.Ülkemizin önde gelen Üniversitelerini ağirlarken bir çok seçkin akademisyen sunumları ile Öğrencilerimize geleceğin dünyasını anlattı.
Boğaziçi üniversitesi,İTÜ Sabancı Üniversitesi,Mef Üniversitesi, Bahçeşehir üniversitesi, Bilgi üniversitesi, Aydın Üniversitelerin yanisira SUNNY programı,NCA ,ISE,Senin geleceğin gibi yurtdışı eğitim danışmanlık hizmetleri de Kariyer günlerimizin konuğuydu.Bununla beraber Öğrencilerimizin ilgi ve isteklerine göre belirlenen seminer sürecinde,Ali Rıza Babaoğlan (LinkedIn eski Türkiye direktörü) Bilgisayar mühendisi yeni nesil Liderlik/Avukat Özlem Aksungar Hukuk eğitimi,/DAAD Almanya´da yüksek öğrenim/Doç.dr Nilan Yıldırım işletme mühendisliği,/Yard.docent Dr.Volkan Sezer (İTÜ) Kontrol mühendisliği konulu sunumlarını yaptılar.
Kariyer günlerimizin onur konuğu Türkiye´nin ilk yerli otomobil üreticisi Dr.Ekber Onuk  öğrencilerimize hayallerin nasıl gerçeğe dönüşebileceğini aktardığı sohbetinde büyük ilgi gördü.

Nis

KAL PİMAPEN Maker Odası Açıldı.

Pimapen desteğiyle, Kadıköy Anadolu Lisesi´nde 90 bin liralik butceyle yaptirilan Pimapen Maker Odası açılışı, Kadıköy Kaymakamı Sn. Dr. Mustafa Özarslan,Kadikoy ilce mem sube mudurlerimiz, okul müdürümüz Sn. Selman Küçük, okul idarecilerimiz, ogretmenlerimiz ,Okul Aile Birliği Yöneticileri, Gönüllü Velilerimiz ve öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleştirildi.

Pimapen Maker Odası´nı destekleyen ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunar, öğrencilerimize kavuştukları bu yeni çalışma alanında başarılar dileriz.
Teşekkürler @pimapentr ""

#Pimapen #KAL #KadıköyAnadoluLisesi #Maker #MakerOdası #MakeRoom

Nis

KAL gazetelerde mansetlerden inmiyor! Bugunde ulusal basinda KAL ... Hep guzel haberlerle velilerimizin ve cocuklarimizin karsisina cikmak dilegiyle..
KALiteli egitimin merkezi.


Nis

KAL basariya doymuyor. Yeşilay ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokol çerçevesinde 8.si düzenlenen Sağlıklı Nesiller Sağlıklı Gelecek yarışması kapsamında edebi eser dalında Hazırlık C sınıfı öğrencimiz Ayşen Kocabaş istanbul il birincisi olmuştur. Ögrencimizi kutluyoruz. KALiteli egitimin merkezi.

Nis

KAL 29 Mart- 1 Nisan tarihleri arasında Trabzon´da yapılan 2017-2018 Eğitim Öğretim yılı Liseler arası Satranç Grup müsabakalarında okulumuz Kadıköy Anadolu Lisesi satranç takımı 1. olarak ,Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazanmıştır. Okulumuz adına büyük emek veren öğrencilerimiz Atila Deniz SAVCI, Berke GÜNCAN, Ayhan KOÇAÇOĞLU ve Hüseyin Cem CENGİZ ´e Türkiye Şampiyonasında başarılar diliyoruz  KALiteli egitimin merkezi...
Veeee Satranç müsabakalarında grup 1. si olarak Türkiye Şampiyonasına katılıyoruz. Bu gençler başarıya doymuyorlar ""❤KAL""❤ Takipte KALın... #kadikoyanadolulisesi #kal #satranç #trabzon #grup #birinciligi

Nis

KAL da "Her canli özeldir" projesi kapsaminda kediden kopege tavsandan kirpiye yeni evleri yapildi genclerle evler boyandi. Devami geliyor... KALiteli egitimin merkezi.

Nis

KAL da felsefe atolyeleri devam ediyor... 
Aristo ve mutluluğun kaynağına dair felsefe atölyemizi yaptik. Konugumuz Enes yilmaz Aksu ya tesekkur ediyoruz.

Nis

KAL ilce milli egitim mudurlugumuzun onceligimiz ogrencilerimiz projesi kapsaminda acik pazar ve kardes okul projeleri icin ogretmenlerimizin koordinatorlugunde ogrencilerimiz birlikte hareket edip biri istanbulda digeri mardin midyattaki birer ilkogretim okuluyla irtibata gecip kardeslerinin isteklerini temin ettiler ve 23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayraminda ellerinde olsun diyerek bugun harcliklarindan biriktirdikleri paralarla aldiklari laptoplarini projeksiyon makinesini ve herturlu kalem ve boyalari paketleyip gondermek icin hazirladilar. Hayat paylastikca guzel!.KALiteli egitimin merkezi.

Nis

KAL Polikal-Münazara kulübü olarak kitlelerin diksiyon gücünü ve müşterek çalışma bilincini geliştirme amacıyla oluşturduğumuz Sınıflar Arası Münazara Turnuvası´nın final maçını düzenledik.Kazanan 10-I sınıfından Ahmet Eren İspir ve Batuhan Ergişi olmuştur. Tebrik ediyoruz...

Nis

KAL okuldan öte derken bosuna demiyoruz sanirim. Yasayan biliyor!""😉
Olmadigimiz bir alan kaldi mi pardon eksik soyledik... 
Basarili olmadigimiz bir alan kaldi mi? KALiteli egitimin merkezi!
KALsail ""⛵ 
Martılar deniz ve rüzgarsız yapamaz""😊 Flamamız da tekneye pek yakıştı ""😄#kal #kadikoyanadolulisesi

Nis

KAL özyegin universitesinin liselerarasi spor turnuvasinda Özücapta basketbol takimimiz Kabataş anadolu lisesini 50/40 yenerek çeyrek finale kaldı. Genclerimizi ve iki guzide okulumuzu guzel mucadeleleri icin kutluyoruz.KALiteli egitimin merkezi.


Nis

Özel Vehbi Koç lisesiyle dostluk maci yapan kiz futbol takimimiz maci 2-0 kazandi. 

Nis

KAL her bransta ulkemizin heryerinde okulunu basariyla temsil eden genclerle dolu. 2017-2018 eğitim öğretim yılı Liseler Eskrim müsabakalarında il 1. si olan okulumuz öğrencisi Beyza KÖFTECİOĞLU, Türkiye şampiyonasına katılarak 55 illerinin birincisi sporcunun katildigi yarismada Turkiye 6.sı olmuştur. Kendisini ve hocalarimizi basarisindan dolayi kutluyoruz. KALiteli egitimin merkezi.

Nis

Bugun KAL Saint Joseph Lisesi ile dostluk maci yaptik. Her iki takimi da kutluyoruz.  KALiteli egitimin merkezi.. Mac sonucu Kal: 83 sj:21.