T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / KADIKÖY - Kadıköy Anadolu Lisesi

KAL Öğrencilerinin Hazırladığı Çanakkale Klibine Sosyal Medyada Büyük İlgi...

Kadıköy Anadolu Lisesi öğrencilerimiz, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıldönümü nedeniyle ‘Çanakkale Türküsü’nü çalıp söylediler. 28 öğrencimiz ve iki öğretmenimiz ile hazırlanan klip sosyal medyada büyük ilgi gördü.

 Kadıköy Anadolu Lisesi olarak yeni kurduğumuz PROKAL prodüksiyon kulubümüz; yaklaşık bir ay önce Çanakkale için bir proje hazırlığına başladı.PROKAL’ın kurucularından 10. sınıf öğrencisi Özgür Haznedar, ‘Çanakkale Türküsü’nü Anadolu rock formatında çalıp bir de klip çekme fikrini ortaya attı. Müzik öğretmenlerimiz Feryal Sadıkoğlu ve Murat Kaya da projeye destek verdi. 

19-03-2019

YOUTUBE VİDEOSU

Hürriyet Gazetesindeki Haber
Haber 24´deki Haber

CNN TÜRK´deki Haber

Posta Gazetesindeki Haber

Türkünün kayıtları okulumuzdaki stüdyoda odasında yapıldı. Farklı sınıflardan 12 öğrenci ve 2 müzik öğretmenimiz tarafından söylenen türküye 11 öğrencimiz de enstrümanlarıyla eşlik etti. Bas gitardan kemana, kanundan çelloya kadar farklı enstrümanların kullanıldığı türkünün klibinde bir öğrenci de modern dans yaptı.Klip için İstanbul’un değişik yerleri seçildi. Hollanda´da olan bir öğrencimiz de kayıt ve çekimlerini orada yapıp gönderdi. 

18 öğrencimizin haftalarca uğraştığı klip, dün gece yarısı Youtube kanallarında yayınlandı. 
Video kısa sürede hızla yayıldı. Birkaç saat içinde 10 bin kişiye ulaştı. Öğrenciler, hazırladıkları bu klibi Çanakkale Şehitleri’ne adadı...

 

 


Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 19.03.2019 - Güncelleme: 19.03.2019 08:52 - Görüntülenme: 456
  Beğen | 16  kişi beğendi