T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / KADIKÖY - Kadıköy Anadolu Lisesi

Haberler

Ağu

OKULUMUZA 2018 LGS İLE YERLEŞEN ÖĞRENCİLERİN TANIŞMA VE KAYIT İŞLEMLERİ OKULUMUZDA 01.08.2018 ÇARŞAMBA GÜNÜ YAPILDI. ÖĞRENCİLERİMİZ VE VELİLERİMİZ OKULUMUZ HAKKINDA BİLGİLENDİRİLDİKTEN SONRA  ÖĞRENCİLERİMİZE OKUL AİLE BİRLİĞİMİZ TARAFINDAN  HAZIRLANAN  HEDİYELERİ TESLİM EDİLDİ. GENÇ MARTILARIMIZ KAL AİLEMİZE HOŞGELDİNİZ!

KAYIT İŞLEMLERİMİZ DEVAM ETMEKTE OLUP GEREKLİ EVRAKLARI DOLDURMAK İÇİN OKULUMUZA UGRAMANIZ RİCA OLUNUR. 2018 LGS YERLEŞTİRMELERDE  OKULUMUZU KAZANAN ÖĞRENCİLERİMİZİN MAĞDURİYET YAŞAMAMALARI İÇİN  YURT KONTENJANI HAKKINDA MÜDÜR YARDIMCISIMIZ ARZU BAHAR´DAN BİLGİ ALMALARI GEREKMEKTEDİR. 

* ÖĞRENCİLERİMİZİN OKULUMUZLA  İLGİLİ TÜM İŞ VE İŞLEMLERİ SÜRESİ İÇERİSİNDE VELİLERİMİZİN OKULUMUZA GELEREK YAPMALARI RİCA OLUNUR.

Tem

2018-2019 EĞİTİM YILINDA OKULUMUZDA YAPILACAK EĞİTİM FAALİYETLERİNE PROJELERE DESTEK AMACIYLA ŞİMDİLİK  12 ÜNİVERİSTE İLE İKİLİ PROTOKOLLER YAPILARAK KALİTELİ EĞİTİMİN MERKEZİ OLAN KADIKÖY ANADOLU LİSESİ FARKINI BİR KEZ DAHA ORTAYA KOYDU. PROTOKOLLERİMİZ YAPTIĞIMIZ PROJELER DOĞRULTUSUNDA YAPILMIŞ OLUP PROJELERİMİZ KONUSUNDA HANGİ SAYGIN ÜNİVERSİTEDEN DESTEK ALMAMIZ GEREKİYORSA BU DOĞRULTUDA ÜNİVERSİTELERLE KURUM VE KURULUŞLARLA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLLERİMİZ DEVAM EDECEKTİR.

 

Tem

KAL da tatilde de guzel seyler yapmaya devam! Okulumuzun hedefledigi noktaya ulasmasi icin KAL da bir ilki daha gerceklestirmenin hakli gururunu yasiyoruz. Kadiköy Anadolu Lisesi ingilizce egitiminde yerli ve yabanci ögretmenleriyle bir markayken simdi ikinci yabanci dil olarak Almanca dilinde de ayni kaliteyi yakalayacak projeler üretmeye devam ediyor. Bugun TÜRK ALMAN universitesiyle KADIKÖY ANADOLU lisesi arasinda egitim konusunda yaptigimiz protokol ile bunu baslatmis olduk. Üniversite rektörü Prof.Dr.Halil Akkanat a misafirperverliklerinden dolayi okulumuz adina tesekkur ederiz. 2018~2019 Egitim yilinda okulumuz Almanca ögretmenlerinin egitim yöntemlerinin desteklenmesi icin egitim calismalari, Okulumuza Dil egitimi icin yabanci ögretmen Native destegi , Ögrencilerimizin Türk~Alman üniversitesinde ders ve proje destegi, ögrencilerimizin universite tercihinde kontenjan ve burs destegi, Almanyadaki dil kamplarina katilacak ögrenci destegi.... Bu ve benzeri birçok konuda mutabakata varildi. Ne dedik hayal kuruyor ve gerceklestiriyoruz...Yeni calismalarimizi ve süprizlerimizi bekleyiniz...
KALiteli egitimin merkezi.

Tem

KAL bir güzel haberde bugün geldi. Gençlik ve Spor Bakanlığına okulumuzla basvurdugumuz iki projenin ikisi de kabul edildi.Evraklar ve imzalar için önümüzdeki süreçte bilgilendirme yapacaklarini bildirdiler. Projenin hazirlanmasi ve takibini yapan okulumuz proje sorumlusu öğretmenlerimize okulumuz adina tesekkur ederim. KALite egitimin merkezi.

 

Tem

KAL LGS SONRASI TANITIM GÜNLERİ  TOPLANTILARINI 3 GÜN BOYUNCA YOĞUN BİR ÖĞRENCİ VE VELİ KATILIMI İLE GERÇEKLEŞTİRDİ. OKULUMUZ HAKKINDA BİLGİLENDİRMELER TERCİH SÜRESİNCE OKULUMUZ İDARECİLERİ  VE ÖĞRENCİLERİMİZ TARAFINDAN BİREYSEL OLARAK YAPILMAKTADIR.

Tem

KAL yaz kis farketmiyor bize heryer egitim. 😊 .Yaz ayinda da yil icindeki kadar aktif egitim calismalari devam ediyor.

Edinburg Dükü Uluslararası Ödül Programı KAL Macera ve Keşif Altın Kampı Başlıyor.

Okulumuzdan 21 Katılımcı 2- 6 Temmuz tarihlerinde Eskişehir´de gerçekleştirilecek kampa katılmak üzere bugün yola çıktı.

4 günlük kamp boyunca katılımcılar, üç gece çadırda uyku tulumu ile doğal ortamda kalacaklar, günde yaklaşık 6 saat olmak üzere, toplam en az 32 saatlerini, aktivitelerle efor sarf ederek geçirecekler.

TİKAV Eskişehir ofiste çalışmalar başladı.

----

KAL Edinburg Dükü Uluslararası Ödül Programı KAL Macera ve Keşif Altın Kampı Başlıyor.

Okulumuzdan 21 Katılımcı 2- 6 Temmuz tarihlerinde Eskişehir´de gerçekleştirilecek kampa katılmak üzere bugün yola çıktı.

4 günlük kamp boyunca katılımcılar, üç gece çadırda uyku tulumu ile doğal ortamda kalacaklar, günde yaklaşık 6 saat olmak üzere, toplam en az 32 saatlerini, aktivitelerle efor sarf ederek geçirecekler.

Eskisehir Seyitgazi Frig yolu mevkiinden yürüyüş ve kampımız başladı.

------------

KAL okul kapansa da egitime devam ... Gençler kampin zorlu etaplarina basladilar. Hayatta hicbir seyi calismadan kolayca elde etmek yok. Hele ki burasi KAL sa. 😊
Kampta ikinci gün. Ögrencilerimiz sabah erkenden ikinci gün rotalarını yürümek üzere, konakladığımız İkizoluk köyünden yola çıktılar.

-----

KAL 4 gunluk kampin sonuna yaklasiliyor.Kampta akşam. Edinburg Dükü Uluslararası Ödül Programı Macera ve Keşif Turkiye Koordinatörü ve Ulusal Komite Uyesi Hakan Çalışkan kampımızı ziyaret ederek kampin değerlendirmesini yaptı. KALiteli egitimin merkezi

Tem

KAL Kalkoro MRF Music Festival kapsamında düzenlenen Budapeşte konserinin ilkini başari ile tamamladı . Festivale katılan tek lise olmaları ile büyük ilgi topladı. Gençlerimiz ülkemizi ve okulumuzu yurtdisinda yaz aylarinda da basariyla temsil ediyorlar. Kalkoro fark olusturmaya devam ediyor. KALiteli egitimin merkezi.

Tem

KAL KALETC Bratislavada okulumuzu ve ülkemizi Shakespeare den firtina isimli ingilizce tiyatro oyunuyla
temsil ettiler. Emegi gecen herkesi kutluyoruz.
https://www.nordangliaeducation.com/…/shakespeares-the-temp…

Tem

KAL TALAŞ 2018 & MEZUNLAR GÜNÜ KALEV&KALİD TARAFINDAN OKULUMUZ BAHÇESİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Tem

KAL okul servis görevlilerimize bir hafta boyunca okulumuzda cesitli basliklarda dersler verdirerek ogrencilerimize daha iyi hizmet vermek icin egitim almalarini sagliyoruz. Okulumuzun KALitesi her Alanda ornek olacak calismalara devam ediyoruz. KALiteli egitimin merkezi.

Tem

KAL Fizik laboratuvarimiz icin tüm Deney setleri ve yogaltim malzemeleri hazirlik siniflari velilerimizin destegi ile okul aile birligimiz tarafindan karsilandi. Eksik Malzemelerin ve diger laboratuvarlardaki ihtiyaclarin tamamlanmasi icin calismalarimiz devam ediyor. 2018/2019 Egitim yilina hicbir eksigimiz kalmadan girecegiz. Eksiklikleri tek tek tamamlayacagiz. KAL sadece Kaliteli egitimin merkezi degil bilimin edebiyatin sanatin üretimin basarinin merkezi olmaya devam edecek.

KAL Eba 11. Ve 12.siniflarimiz icin baslatacagimiz profesyonel universite sinavi hazirlik kurslari icin yaptirdigimiz optik bilgi işlem ve test odasi yaptirilmis olup duzenlemeleri yapilmistir. Okulumuzda ögrencilerimizin tüm ihtiyaclarini okulumuzda karsilayacak bir egitim yapisi olusturmak icin calisiyoruz. Hazirlik kurslari icin destek olan bu odanin hazirlanmasinda emegi gecen 11.sinif velilerimize destekleri icin tesekkur ederiz. Okul bolumlerimiz yaz boyunca sinif duzeyinde planlanip eksik olan birimler yazin velilerimizin ve oab destegi ile tamamlanmaya devam edecektir. KALiteli egitimin merkezi.

Tem

KAL da her yapilan proje bir güzellik olarak elbet karsiniza cikiyor... Bugun gençlerin biyoloji laboratuvarinda üretip çogalttiklari yosunlarla yaptiklari duvar resmi ne guzelde ifade etmis hayalimizdeki okulu ... KAL basarili ama bir o kadar da gülen gözlere sahip mutlu genclerin okudugu okul. Bu fotografta bilim var sanat var ruh var bir resim le KAL var!😊

Tem

ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN İHTİYAÇ OLAN İKİ KAMERİYE OKULUMUZ BAHÇESİNE VE KANTİN GİRİŞİNE  YAPTIRILDI.

Tem

KAL biz inaniyoruz hedef koyuyoruz ve basariyoruz... Okulumuzda bir ilki daha basarmanin hakli gururunu yaşiyoruz... Ulkemizin en kaliteli platformlarindan birinde artik bizde variz...Okulumuz tatilde olsa da guzel haberler gelmeye devam ediyor... Yaz boyunca da herzaman da guzel haberler gelmeye devam edecek...
Çok güzel bir haberimiz var;
Tubitak biyoloji olimpiyatlarında 3 ogrencimiz 1. Aşamayı geçti. Artik araliktaki 2.asamada da basarili olmak ve diger branslarda da tubitakta yer almak icin calismalara basladik. Cunku cok calisiyoruz tum KAL ailesi ile birlikte cunku inaniyoruz cocuklarimiza ogretmenlerimize velilerimize kendimize basarili olacagimiza... Hayatta kazananlar daima inanan ve çok calisanlardir ... Tesekkurler gencler tesekkurler ogretmenlerimiz... KALiteli egitimin merkezi.

 

Tem

KAL KALMUN 2018 ide basariyla tamamladik... Ne kadar guzel ne kadar basarili cocuklarimiz var bizim... Okul olarak herbiriyle ayri ayri gurur duyuyoruz.

Kadıköy Anadolu Lisesi Model Birleşmiş Milletler Konferansı’nın (KALMUN) altıncı oturumu 9-13 Haziran tarihleri arasında başarıyla gerçekleşti. Farklı şehirlerden ve okullardan 180 delege ve 20 komite direktörünün katılımıyla gerçekleşen konferansta Birleşmiş Milletler’in Genel Kurultay komiteleri, Ekonomik ve Sosyal Komite, Özel Afrika Araştırma Konseyi ve Güvenlik Konseyi komitelerinin yanı sıra Uluslararası Adalet Divanı, İkinci Dünya Savaşı: Doğu Cephesi ve Viyana Kongresi gibi çeşitli komiteler de başarıyla simüle edildi.

Konferansın Acıbadem Üniversitesinde gerçekleşen ilk günündeki Açılış Seremonisi Türk Konseyi Genel Sekreteri Ramil Hasanov ve okul müdürümüz Selman Küçük’ün değerli katılımlarıyla gerçekleştirildi. Sonraki dört gün boyunca delegeler dünyayı ilgilendiren önemli konulara çözümler aradı ve kaliteli bir tartışma ortamı yaratıldı. Genel Kurultay’ın üçüncü komitesi “Sosyal, Kültürel ve İnsani Yardım Komitesi” delegeleri dünyadaki çocuk işçi sorunlarına değinirken Birleşmiş Milletler’in en büyük karar organı olan Güvenlik Konseyi’nde ise Yemen ve Ukrayna’da yaşanan problemlere yaratıcı çözümler üretti. Son gün her komiteden seçilen yasa tasarılarını tekrar tartışmak için birleşen Genel Kurultay’da birçok sonuca varıldı, ardından Kapanış Seremonisi ve ödül dağıtımıyla KALMUN 2018 Genel Sekreteri Gülce Uysal konferansa resmi olarak son verdi.
&
The sixth session of Kadıköy Anatolian High School Model United Nations Conference (KALMUN) was successfully held between 9-13 June. The conference, which was held with the participation of 180 delegates and 20 committee directors from different cities and schools, included the United Nations General Assembly committees, the Economic and Social Council, the Office on Special Advisery on Africa and the Security Council, as well as other various committees such as the International Court of Justice, the Second World War: Eastern Front and the Vienna Congress have been successfully simulated.

The Opening Ceremony on the first day of the conference took place in Acıbadem University with the estimable participation of Turkic Council Secretary General, Ramil Hasanov and our school’s principle, Selman Küçük. Over the next four days, delegates searched for solutions to resolve many important issues that concerned the whole world and a heated debate dominated the committees. The third committee of the General Assembly, the "Social, Cultural and Humanitarian Committee," tackled many prominent issues such as the child labor problem in the world, while at the Security Council, the biggest decision-making body of the United Nations, delegates have found creative and efficient solutions to the problems occuring in Yemen and Ukraine. In the last day, General Assembly committees gathered to re-debate the resolution papers from each committee and many decisions have been made. Finally, KALMUN 2018 Secretary-General Gulce Uysal officially declared the ending of the conference after the award distribution in the end of the ceremony.

KALiteli egitimin merkezi MAARİF KOLEJİ.