T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / KADIKÖY - Kadıköy Anadolu Lisesi

Haberler

Tem

KAL okul aile birligi olaganustu genel kurulumuzu gerceklestirerek yeni okul aile birligi secimimizi yaptik.Yeni secilen oab yonetiminin ekim ayindaki genel kurula kadar okulumuza katkilarini bekliyor basarilar diliyoruz . Demokratik bir sekilde gecen secimlerin kazanani ogrencilerimiz ve okulumuz olacaktir. Oab yonetiminde olsun olmasin oab nin fahri uyesi tum velilerimizin okulumuza ve ogrencilerimize katkilarini bekliyor destek olacak herkese simdiden tesekkur ediyorum.

Tem

Hayallerin gerçeğe döndüğü başarılarla dolu bir eğitim yılı sona erdi. Kapanış törenimizden sonra öğrencilerimiz tatile çıktılar... Herkese iyi tatiller!!!

Tem

21-26 Mayıs 2018 tarihleri arasında Didim´de yapılan Türkiye Yelken Şampiyonasında, 420 sınıfında yarışan okulumuz öğrencisi Zeynep Berin GÖL U19 Kızlarda Türkiye 3. sü olmuştur.Öğrencimizi başarısından dolayı kutluyoruz.

Tem

KAL 4006 Tübitak Bilim Fuarında 38 projemiz sergilendi... Bilim fuarimizin acilisinda bizleri yalniz birakmayan Kadikoy Ilce milli egitim mudurumuz Sayin Sadık Arslan ´a ve degerli hocalarimiza tesekkur ederiz.

Kadıköy Anadolu Lisesi Tubitak Bilim Fuarı 2018 Sanatı ve bilimi buluşturan bir etkinlik oldu.Günün sonunda yüzlerde onlarca tebessüm ve elimizde onlarca resimle kaldı.😊
Ve biz biliyoruz ki sanat ve bilim kuşun iki kanadı gibi biri olmadan diğeri olamaz😊

Tem

KAL bu sene hepbirlikte okula kazandirdigimiz bir farkindalik daha URFODU uluslarasi sinavlari ve basarili sonuclari ilk yildan aldik. Seneye artik hem sayi hem dereceler artacaktir. Ozellikle biyoloji zumremiz ve hocamiza tum brans sinavlarini yapip koordinasyonu tum derslerde tek basina ustlendigi icin gercekten buyuk bir tesekkur ediyoruz.
URFODU XIV. Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması´na öğrencilerimiz Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, İngilizce, Almanca ve Coğrafya branşlarında katılmışlardır. İki etapta gerçekleştirilen yarışmada, finalde başarılı olan öğrencilerimiz 2. ve 3. derece diploma almaya hak kazanmışlardır.

Tem

KAL da Gelecegin heralanda en basarili gençleri yetistiriyor. 
İstanbul genelinde liselerin katılmış olduğu Galatasaray Lisesi Kısa Film Yarışmasında" Sil Gitsin" adlı kısa filmiyle öğrencimiz Barkın Gökmen ikincilik ödülüne layık görülmüştür.Bu dönem 2.kısafilmi ile şimdilik 3 ödül alan geleceğin yönetmenini kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.

 

Tem

KAL
Vodafone Vakfı tarafından tüm dünya genelinde yürütülen kız öğrencilere yönelik kodlama eğitimi projesi olan GIRLS IN STEM 2. Basamağı tamamlandı. Vodafone tarafından uluslararası geçerliliği olan eğitim sertifikalarına sahip öğrencilerimiz üniversiteye geçmeden yine arkadaşlarından 10 adım önde oldular. KAL öğrencileri üniversiteye sadece sınav odaklı olarak hazırlamıyor.

Tem

The Duke of Edinburg´s İnternational Award- 2018 Gümüş ve Altın grubu Macera ve keşif etabı, eğitim ve deneme kampları. @ Istanbul, Turkey

Tem

KAL da her daim her bransta bilim var başarı var.  Hedef koyunca genclere imkani ve sartlar saglanip emek verilince basari zaten geliyor Istanbul Bilim olimpiyatlari sinavinda Biyololoji alaninda Istanbul il birincisi Kadiköy Anadolu lisesinden. Farkli branslarda ilk 50 icinde onlarca ogrencimiz bulunmakta olup en basarili genclerin bulundugu boyle bir platformda basarili olan bu genclerimizi ve ögretmenlerimizi kutluyoruz. KALiteli egitimin merkezi.

Tem

KAL hersey bir hayalle başlıyor burada...
Hayal kuruyoruz hedef koyuyoruz, zor olmaz deniliyor, hic pes etmiyoruz,hep çok çalisiyoruz engel tanimiyoruz ve sonunda hayallerimiz bir bakiyoruz gerçeğe dönüşmüş.

Golf antreman sahasi ve İHATA( insansiz hava araci atölyesi/ Yapay zeka Kuluçka atölyesi ) icin betonlarimiz döküldü. Golf icin sahanin dosenmesi ve atölye icin konteyner bekleniyor. 

Tem

 Burasi okulumuzun organik tarim alani ve ilk organik tohumdan organik mahsullerimiz... Gencler ektiler diktiler okullar kapanmadan ilk mahsulleri elde ettik bereketli KAL topraklarindan...

Tem

KAL Erkek voleybol takımımız Galatasaray spor şenliklerinde voleybol branşında 2. Oldular.Ayrıca erkek takım kaptanımız Atahan Umaroglu en iyi smaçör. Kiz takımı pasorumuz Zeynep Atak da en iyi pasör seçilmişlerdir. Kutluyorum takimlarimizi.

Tem

KAL da Felsefe atölye etkinlikleri devam ediyor.

Psikoloji söyleşisi
Klinik psikologlar olan, Begüm Coşkun,
Pınar Demirci
Yaptıkları çalışma ile psikolojik deneylerden örneklerle psikolojinin nasıl bir bilim olduğu tartışıldı.Psikoloji bir bilim niteliği taşıyabilir mi?İnsanlar genellenebilir mi? sorularına da cevap aradığımız söyleşi interaktif bir şekilde ilerledi.
Pınar Demirci 2015
Boğaziçi Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans
2007-2009 Koç Üniversitesi gelişim psikolojisi yüksek lisans
2002-2007 Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Begüm Coşkun
2015 Boğaziçi Üniversitesi klinik psikoloji yüksek lisans
2010-2015 Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji

KAL Felsefe performans atölyeleri devam ediyor.
11 E sınıfının performans çalışması 
Beykent Üniversitesinden Dr Gül Selin Erben 
Konumuz :Sosyoloji ve toplum 
Toplumların yöneldikleri unsurlar neler 
Bireysel gibi görünen birçok unsurun aslında toplumsal kaynaklı olabileceği konuşuldu, tartışıldı

Tem

Kadıköy belediyesi çevre festivaline katıldık. Öğrencilerimiz Canan Sözüer Vegan yaşam tarzı ve doğal yaşam konularında sunum yaptı . Leyla Bahar Aydınlıoğlu caretta carettalar ,Elif ÖZsüle Akdeniz fokları hakkkında sunum yaptılar.

Haz

KAL güzel işler yapmaya devam ediyoruz.Tübitak 4006 kapsamında Kimya laboratuvarımızda değerli öğretmenlerimizin ürettiği doğal boyalar ve biyoloji laboratuvarımızda aylardır üretmeye çalıştığımız yosunlarımızı kullanarak yaptığımız resimlerle belkide bir ilki gerçekleştirmiş olduk.Öğrencilerimizle yosun ve doğal boyaları kullanarak sanatın bilimle olan iliskisini perçinledigimiz bu calisma basta biz ogretmenleri olmak uzere hepimizi cok heyecanlandırdı.
Kim bilir belki bundan sonra duvarlarımızı süsleyen resimler her gün yeni bir boyut kazanarak bizleri farklı alemlere sevk edecek.😊