T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / KADIKÖY - Kadıköy Anadolu Lisesi

Haberler

Haz

Kal ETC ailesi olarak yıl boyunca hazırlanmış olduğumuz Shakespeare’in “The Tempest” ını 30 Mayıs Maarif Kültür Merkezi’nde, 02 Haziran akşam saat 20:30 da Barış Manço Kültür Merkezi’nde, 06 Haziran akşam saat 20:30’da Caddebostan Kültür Merkezi’nde ve 21 Haziran’da Slovakya’da The British International School of Bratislava’da sergiledik.

Haz

KAL haftasonu haftaiçi artik hiçbir yarismadan boş dönmüyor bugun Izmir e giden ekibimiz oradan da Turkiye 2.ligi ile dönüyor. Artik ülkemizde robot yazilim vb. alanlarda da projelerde söz sahibi bir okul haline geldik. Ögrencilerimizi onlara rehberlik eden ögretmenlerimizi kutluyorum.
KAL Robotik Kulübü olarak hazırladığımız çevreci robot ile (KR-3) İzmir’de düzenlenen Ulusal Çevre ve Canlı Dostu Robotik Yarışmasında Türkiye 2.si olmuşlardır. Bu sene surekli soyledigimiz sloganimizin hakkini sonuna kadar vermeye basladik. KALiteli egitimin merkezi. @ İzmir Ekonomi Üniversitesi

http://www.hurriyet.com.tr/egitim/liseliler-robot-tasarimlariyla-sasirtti-40852484

Haz

KAL Günün en zarif hareketi mezunlarimizdan geldi. Yapilan bagisin buyuklugunden daha ziyade boyle guzel bir davranisin dusunulmus olmasi muhtesemdi. Garanti Teknoloji Çalışanlarından Destek

Bugün ben ,öğrenci temsilcilerimiz, OAB yöneticilerimizle çok anlamlı bir törene katıldık.

Kadıköy Anadolu 1969 mezunu ve Maarif Geleneği temsilcisi, Garanti Teknoloji Genel Müdürü Sn. Hüsnü Erel´in emeklilik töreni ve duygusal vedasına şahit olduk. Hüsnü beyin çalışma arkadaşları, emeklilik hediyesi için kendisi adına bir fon oluşturup, bu fonu da her zaman övgüyle bahsettiği "Maarif Koleji"ne bağışlama kararı almışlar.

Okul İdaresi, OAB ve Garanti Teknoloji arasında imzalanan protokol gereği, okulumuzun Fen Laboratuvarları, Bilim, Teknoloji ve Mühendislik kulüpleri ve projelerinde kullanılmak üzere okulumuza 50 Bin TL bağışlanmıştır.

Garanti Teknoloji çalışanlarına (içlerinde birçok KAL mezunu da yer alıyor) ve Sn. Hüsnü Erel´e teşekkürlerimizi sunuyoruz.

1955 te kurulmus Maariften Kadiköy Anadolu Lisesine uzanan yillarda gönlünü okulumuzda birakmis nice mezun martimiza ornek olmasi dilegiyle...

Okul bizim gençler bizim gelecek onlarin hersey cocuklarimiz icin...

 

KAL Garanti Bankası’nın Teknoloji, Operasyon, Merkezi Pazarlama ve Ürün Geliştirme’den sorumlu eski Genel Müdür Yardımcısı Sn. Hüsnü Erel adına oluşturdukları fonla, okulumuzun bilimsel gelişimine yaptıkları değerli katkı nedeniyle Garanti Bankası Teknoloji ve Operasyon Merkezi ailesine teşekkür ediyoruz. @gtdehayat #garantiteknoloji

Haz

KAL biz yerli otomobili yaptik bile!
Gelecek sene bu sayfada yapay zeka ile giden insansiz Kara aracini ve yazilimini paylasacagimizı simdiden bilmemin sebebi bu genclere guveniyor olmamiz!

http://www.gazetekadikoy.com.tr/egitim/kadikoylu-ogrencilerin-hedefi-insansiz-arac-h12434.html


Haz

KAL Sev Amerikan kolejininin duzenlemis oldugu Yıkıcı inovasyon zirvesinde genclerimiz herzamanki gibi odulle donduler. 
GezGör!
Projemiz, şehri tanıyan ve dil becerisine sahip olan insanlarla o şehri gezmek isteyen turistleri toplayan bir pazar yeridir. Kendinize en uygun rehberi bulabilir ve bu hizmeti çok daha düşük ücretlerle edinebilirsiniz.
Projemizde prototipleme aşamasına gelmiş bulunmaktayız. Fakat bu aşama bizler için bir final aksine başlangıç niteliği taşımaktadır. Seneye okulumuzda kuracağımız ve arkadaşlarımızla güçlendireceğimiz kulübümüz aracılığıyla bilimsel ve teknolojik girişimlerin peşinden kosacak, proje üretmekten vazgecmeyecegiz.
Cem Cengiz Erce Keskin Batuhan Akdaş

Haz

KAL da felfese soylesileri devam ediyor...
11 B sınıfı Ütopya ve distopyalar üzerine felsefi çalışma ile günümüz dünyası distopya mı sorgulaması 
Ahu Tuncel (Maltepe Uni.) tarafindan yapildi.

*******

KAL Felsefe soylesileri devam ediyor.
Çevirmen Murat Erşen ile felsefenin nasıl bir etkinlik olduğu nasıl bir ortamda ortaya çıktığı ,üzerine interaktif felsefe çalışması yapıldı.Çalışmanın özünde normalde sorgulamadan yaşadığımizda olayları nesneleri nasıl normalleştirdiğimiz üzerine duruldu.

********

Felsefe performans atölyeleri devam ediyor.11 G sınıfı çalışmamız yardımcı Doçent Tacettin Ertuğrul ile teknoloji ve hayat ilişkisi üzerine interaktif felsefe çalışması gerçekleştirdik.

 

***********

Felsefe performans atolyeleri devam ediyor...Felsefe seminerimiz 11siniflarimizla yapılan çalışmada misafirimiz,Pamukkale Üniversitesi İktisat doçenti Özcan Uzun´di.
Konumuz: Uygarlık tarihinin toplum bazında ele alınması nasıl bir süreç ? Toplum bunun neresinde? İktisat toplumları nasıl etkiler? gibi soruların cevaplandırıldıği bir çalışma yapıldı.Aynı zamanda velimiz de olan konuğumuzla sohbet havasında bir etkinliği daha bitirdik.


Haz

KAL okulumuzun birlikte ilk iftari gerçekleştirildi. Öğrencilerimizle ve öğretmenlerimizle iftar sofrasında da birlikteydik.

Haz

KAL her alanda basariya doymuyor. Bugun de 2 dunya sampiyonlugu haberi vermek isterim. Ukraynada yapilan dunya sampiyonasinda Kadikoy anadolu lisesinden iki ogrencimiz 2 ayri dunya sampiyonlugu elde ettiler. 
Okulumuz 10/F ve 11/B sınıflarında, 11310 ve 8308 nolu öğrencileri Belen MAĞDEN ve Hasan Kadir UÇMAZOĞLU, Ukrayna´da katılmış oldukları WPA Dünya Şampiyonası´nda 16-17 yaş kategorisi, 75kg sikletinde single deadlift ve full powerlifting kategorilerinde 1. olmuşlardır.
16-17 yaş Powerlifting
Dünya Şampiyonumuz💪
Kendi çabası ve azmi ile yapamayacağı şey yok tebrikler...  

Haz

KAL Öncü Kadiköyde onceligimiz ogrencilerimiz Proje sergisi Haydarpasa garinda yapildi. Okulumuz yaptigi yerli otomobil modeli, Mayin bulan dron, Matematik projesi, Sanat projesi vb .daha bir cok projeyle sergideki yerini aldi.

Haz

KAL “Perspektif” adlı filmiyle, öğrencimiz Barkın Gökmen, Seyfi Teoman Kısa Film Yarışmasında Mansiyon ödülü kazandı🏆

Ayrıca Notre Dame de Sion ki kisa film yarismasinda  en iyi kurgu odulunu kazandi.

Prodüksiyon ve oyuncu gücü yüksek bu etkileyici film, bu yılın en iyilerinden oldu.

Yönetmen Barkın Gökmen, oyuncular İrem Yıldırım, Mete Çelimli, Hülya Çullu, Yiğit Can Divrikoğlu, Rüzgarer Aydın, Berk Bayrak, Tibet Özen, Ege Börekçi, Feraye Köse, İdris Tekin’i de kutluyoruz.


👏

Haz

KAL hic boş durmuyor... Okulumuzun arkasinda boş atıl alani temizlettik simdi beton dokturup bir bolumune İHATA (insansiz hava araci proje atolyesi ) tasarim konteyner konulacak. Bir bolumune de 4 bolumlu golf antreman alani yapiliyor. Bir isin baslamasi biz de bitmesi demek oluyor... KAL hep daha iyi mekanlari ogrencilerimize sunmak icin calisiyor... Simdiden hayirli olsun... Suprizlerin ve yeniliklerin devami gelecek...KALiteli egitimin merkezi.

Haz

KAL Yapariz dedik en iyisini yaptik!
TEDxkadikoyanadolulisesi
12 Mayis 2018

Haz

19 Mayis Atatürk´ü Anma  Gençlik ve Spor Bayramı ilçe töreninde  Basketbol Kiz takimimiz madalyalarını alarak sevinçlerini öğretmenleriyle paylaştılar. 

KAL 19 Mayis Atatürk´ü Anma  Gençlik ve Spor Bayramı Bayrami okulumuz tören programindan...

Haz

Gençler yolunuz bahtınız açık olsun. Tüm güzellikler sizlerle olsun. Unutmayın MARTILAR BİRLİKTE UÇAR!

* (Fotograflar okul idaremize ulaştıkça sayfamıza eklenecektir.)

Haz

KAL Bir muthis basari daha... KAL bu sene basariya doymuyor.
MEB Tarafından bu yıl 6.sı düzenlenen “Yenilikçilik Ödülleri” proje yarışmasında 4 bin başvuru arasından seçilerek İstanbul’da saha incelemesine kalan 13 projeden biri de Kadıköy Anadolu Lisesine ait “Horusun Gözü” isimli projesi oldu. Görme engellilerin gözü olacak bir yazilim Horusun Gözü .Bakanlığımızın düzenlediği en prestijli ödül organizasyonunda ismimizi duyurarak bizi gururlandıran Başta Deniz ÖNGEL bey olmak üzere emeği geçen öğrenci ve öğretmen arkadaşlarımı tebrik ediyorum.