T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / KADIKÖY - Kadıköy Anadolu Lisesi

Haberler

Nis

Nis

Nis

Nis

Nis

Nis

Nis

Mrt

Mrt

2016’dan bu yana Finlandiya LUMA Merkezi’nin yıllık eylem planının önemli bir parçası olan proje ve uygulama yarışması  olan “StarT” adlı  organizasyona katılan Kadıköy Anadolu Lisesi öğrencileri 800 proje arasından seçilerek finale kaldı. Öğrencilerimiz “Horusun Gözü” adını verdikleri  proje ile görme engelli bireylerin hayatını kolaylaştıran bir gözlük tasarladı. Projeyi yazan Edebiyat Öğretmenimiz Sıddık CANSEVER ve projeyi yürüten Fizik Öğretmenimiz Deniz ÖNGEL başta olmak üzere öğrencilerimiz Hüseyin Cem CENGİZ, Özgür Civan DOĞAN, BoraTURAN´ı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

Mrt

Young Reporters for the Environment (Çevrenin Genç Sözcüleri) adlı yarışmaya kum zambaklarının neslinin tükenmesine dikkat çektiğimiz bir makaleyle katılacağız.

Mrt

Mrt

Mrt

Kadıköy Anadolu Lisesi öğrencilerimiz, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıldönümü nedeniyle ‘Çanakkale Türküsü’nü çalıp söylediler. 28 öğrencimiz ve iki öğretmenimiz ile hazırlanan klip sosyal medyada büyük ilgi gördü.

Mrt

Mrt

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Türkiye genelinde düzenlediği “Kim Bilir?” adlı bilgi yarışmasına katılan Kadıköy Anadolu Lisesi öğrencileri İstanbul 1. si oldu. Bu başarı ile Çanakkale’de düzenlenecek olan bölge finallerine katılma hakkı kazanan öğrencilerimiz burada İstanbul’u temsil edecekler. İstanbul’da yer alan liselerin katıldığı yarışmaya okulumuz Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Sıddık CANSEVER’in liderliğinde hazırlanan Ulaş Diyar ÖNDER, Onur KAFKAS ve Barış ÇAĞLAYAN’dan oluşan “Tutunamayanlar” takımını ve öğretmenimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.