T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / KADIKÖY - Kadıköy Anadolu Lisesi

Haberler

Haz

KAL Kız kros takimimiz yarismada alınmadık madalya birakmadi. Birinci ikinci ve ucunculuk ve takim birinciligi madalyasini aldilar

Haz

KAL Sevgili öğrencilerimize yabancı ülkelerin kulturlerin yanında bir de kendi sehirlerimizi ve kültürümüzü tanitalim istedik. Hz A ve D sınıfları olarak bu hafta sonu Eskişehir´e KAL çıkartması yaptık.

Haz

Kisa filmde ustelik buyuk bir Kisa film yarismasinda ogrencimiz muthis bir basarisini gostererek filmiyle mansiyon odulu aldi. 
Perspektif adlı filmi ödül aldı. 102 film içinden ilk 16 ya girip finale kaldi.Çok kısa zamanda çekilen ve profesyonel destek almayan birkaç filmden birisiydi. Bir kac Kisa filmi daha var ve onlardan da yarismalarda derece bekliyoruz. Artik okulumuzun 9.sinifta odullu bir yonetmeni var. Muthis bir okul muthis gencler muthis basarilar. 

Haz

KAL haftasonu gezileri iliçi ildışı devam ediyor... Kadıköy Anadolu Lisesi Hazırlık E sınıfı bir kez daha izmirdeydi. Çeşme Kalesi ve Müzesindeki İngilizce Tanıtımlı tabelalardaki hataları buldular. Son sınavımızın konularından biri olan ‘Relative Clause defining and non defining’ cümlelerini çalıştık. Bu eğlenceli görerek, yaşayarak öğrenmeli gezilerimiz devam edecek...

Haz

KAL Vefa Anadolu Lisesinin düzenlemiş olduğu Reşat Nuri Güntekin Hikaye Yazma Yarışması´nda 11/C sınıfı öğrencimiz Doğa Devrim ÇELİK İstanbul ikincisi oldu.Öğrencimizi kutluyoruz. Öğrencimiz yurt dışında olduğu için ödülü onun adına 11/J sınıfı öğrencimiz Sedat Can TUNCALI teslim aldı.

Haz

KAL bugün salonunda Halkoyunlari festivalini gerçekleştirdi. Birçok okulun halkoyunlari ekipleri ulkemizin farkli yorelerinin oyunlarini basariyla sergilediler. Tüm Okullarimizi ogrencilerimizi ogretmen arkadaslarimizi kutluyoruz. Festival kapanisinda ise herkes halaydaydi.😊. KALiteli egitimin merkezi

Haz

http://www.hurriyet.com.tr/egitim/once-farkliliklara-saygi-40835676

Haz

KAL Kız Basketbol takimimiz ilçe ikincisi oldular. Yensekte yenilsekte ogrencilerimizin yaninda ve KAL´ liyiz. Tebrik ediyoruz kizlarimizi

Haz

KAL Bir kanadina kultur sanati bir kanadini ilim ve bilimi alarak ucmaya basladi ve hergecen yukselen bir yildiz gibi her yerde basarilariyla ışık saçıyor. Bugun oduller ve basarilar edebiyattan geldi.İl genelinde düzenlenen Cemal Süreya Şiir yarışmasında öğrencilerimiz Dilara Uysal ve Selen Akay 270 okulu geride bırakarak mansiyon ödülüne layık görüldüler. KALiteli egitimin merkezi.

Haz

KAL Felsefe atolyesinde bugun Dr. Zeliha Bürtek ile kavramlar üzerinden felsefe tarihine bir bakış yakalayabilmek adına bir çalışma yapıldı.

Haz

Okulumuz 10. Sınıf öğrencisi Belen MADEN, Powerlifting Türkiye Şampiyonasında, 18 yaş altı 67,5 kg. da şampiyon olmuştur. 17-20 Mayıs 2018 tarihleri arasında Ukrayna´da yapılacak Dünya Şampiyonasına katılacaktır. Öğremcimizi tebrik ediyoruz.Dünya şampiyonasında başarılar diliyoruz.

Haz

KAL ÖĞRENCİSİ  FARKLI !

KAL ÖĞRENCİSİ DUYARLI !

KAL ÖĞRENCİSİ FARKININ FARKINDA! 

KAL ÖĞRENCİSİ HERZAMAN GURUR KAYNAĞIMIZ...

İZLEYİN VE NEDEN GURUR DUYDUĞUMUZA ŞAHİT OLUNUZ!

 

Haz

Okulumuz mezunu Acun Ilıcalı okulumuzu ziyaret ederek öğrenci meclisimizle 2018-2019 Eğitim yılında okulumuzda yapılabilecek ortak projeler konusunda fikir alışverisinde bulundu. Kendisine okulumuza öğrencilerimize vereceği destek için teşekkür ediyoruz.

Haz

KAL İl genelinde düzenlenen Türk Dili ve Edebiyatı yarışmasında İstanbul Birinciliği Kadıköy Anadolu Lisesi’nin oldu.Üsküdar Ahmet Keleşoğlu Anadolu Lisesi’nde yapılan ödül töreninde kişisel başarıda Ayşegül Sakarya İstanbul İkincisi Efe Özen İstanbul dorduncusu oldu.Öğrencilerimizi ve ogretmenlerimizi tebrik ediyoruz. KALiteli egitimin merkezi.

Haz

KAL da disiplinlerarasi isbirligi devam ediyor.
Yeditepe Üniversitesi Felsefe Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Lale Levin Basut´un Kadıköy Anadolu Lisesi matematik öğretmeni Nurhan Okçu ve beş öğrencisi ile birlikte yürüttüğü proje olan “Aritmetik ve Geometrinin Felsefece Temelleri” Projesi kapsamında Şubat – Mayıs 2018 arası yapılan çalışmalar aşağıdaki gibidir:

1. Oturum: Presokratik Düşünürler: Physis (doğa), logos (akıl, us, sav, temellendirme, kavram), öge, cosmos (evren, düzen, süs) ne demeye gelir?
2. Oturum: Platon’da Episteme (felsefece, sapasağlam bilgi); eidos (kavram, ide, nelik); tekhne (bilgi alanı, zanaat, sanat), geometria (geometri), logismos (hesaplama)
3. Oturum: Aristoteles’te “devinim”, “öge”, “bileşik”, “yer”, “boşluk”
4. Oturum: Aristoteles’te “zaman”, “sonsuzluk”
5. Oturum: John Lock’ta “birincil ve ikincil özellikler”, cisim, solidity (geçirmezlik), uzam, devinim, durağanlık, biçim; temel duyumsamalar
6. Oturum: Leibniz - Monadoloji; doğa, nedensellik, necessary & contingent truths (zorunlu ve olumsal doğruluklar), mind (zihin)