T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / KADIKÖY - Kadıköy Anadolu Lisesi

Duyurular

Ekm

Kadıköy Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği Yıllık Genel Kurul Toplantısı 21/10/2018 Pazar günü Saat: 11.00´de okulumuz Marif Kültür salonunda yapınacaktır. Bu toplantıda çoğunluk sağlanamadığı taktirde ikinci toplantı bir hafta sonra aynı yer ve saate gerçekleştirilecektir.

Saygıdeğer velilerimizin katılımını önemle rica ederim.

Ali Fuat GÜNEY

Okul Müdürü

Ekm

Okulumuz ders programı değişmiştir. 08/10/2018 tarihinden itibaren geçerli ders programına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Sınıfların ders programı için tıklayınız.

Öğretmenlerin ders programı için tıklayınız.

Eyl

18/09/2018 tarihinde Hazırlık sınıfı öğrencilerimize yapılan  TOEFL SINAVI sonucunda Hazırlık sınıfı şubelerimiz yeniden oluşturulmuştur. Şube listelerine ulaşmak için tıklayınız.

Eyl

Destekleme ve Yetiştirme Kursları Başlıyor. Öğrenciler başvurularını 17-23 Eylül tarihleri arasında eba üzerinden yapacaklardır. Başvuru için tıklayınız.

2018 2019 Eğitim Yılı Destekleme ve Yetiştirme Kursları e-kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız.

Eyl

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Hazırlık sınıfı öğrencilerimize TOEFL SINAVI uygulanacaktır. 18/09/2018 saat 10.00´da yapılacak olan bu sınava tüm hazırlık sınıfı öğrencilerimizin katılması önemle rica olunur.

Eyl

OKUL YURDUMUZDA KALMAK İÇİN BAŞVURU YAPAN ÖĞRENCİLERİN YURT KOMİSYON KARAR SONUÇLARI 13.09.2018 GÜNÜ İLAN EDİLECEK OLUP SADECE BU TARİHTEN ÖNCE BAŞVURU YAPANLARIN DİLEKÇELERİ DEĞERLENDİRİLECEK OLUP YURT KONTENJANI SINIRLI OLDUĞUNDAN KESİNLİKLE İSTANBUL İÇİNDEN BAŞVURULAR KABUL EDİLMEYECEKTİR. AYRICA KOMİSYON KARARINDAN SONRA YURT KONTENJANI TAHMİNEN DOLACAĞINDAN YURTTA KALMAK  AYRICA DİLEKÇE KABUL EDİLEMEYECEKTİR. 

Eyl

HAZIRLIK SINIFLARIMIZIN ORYANTASYON PROGRAMI 13.09.2018 PERŞEMBE VE 14.09.2018 CUMA GÜNÜ OKULUMUZDA YAPILACAKTIR. HAZIRLIK SINIFI ÖĞRENCİLERİMİZİN SAAT 09.00 ´DA OKULUMUZDA BULUNMASI RİCA OLUNUR.

Eyl

HAZIRLIK SINIFLARI VELİ TOPLANTISI 15.09.2018 CUMARTESİ GÜNÜ  10.30 /12:30 SAATLERİ ARASINDA OKULUMUZ BAHÇEMİZDE YER ALAN MAARİF KÜLTÜR MERKEZİNDE YAPILACAKTIR. BU TOPLANTIYA HAZIRLIK VELİLERİMİZİN EKSİKSİZ KATILMASI ÖNEMLE RİCA OLUNUR.

Ağu

LGS 2018 ile okulumuzu kazanan öğrencilerimizin aşağıda belirtilen evrakları okul idaresine teslim etmesi gerekmektedir.

Açıklama: Sadece İstanbul dışında ikamet eden öğrencilerimiz yatılılık başvurusu yapabileceklerdir.

Ağu

LGS 2018 sınavında okulumuzu kazanan tüm öğrencilerimizi ve ailelerini tebrik ederiz.

Okul kayıt  evrakları aşağıdadır.

Tem

AİLEMİZE YENİ KATILACAK MİNİK MARTILARI TANIMAK VE  BİRBİRLERİYLE TANIŞMALARINI SAĞLAMAK İÇİN 01.08.2018 ÇARŞAMBA GÜNÜ OKULUMUZDA İKİ AYRI SAATTE TANIŞMA TOPLANTISI YAPILACAKTIR. 

LGS 2018 SONRASI HEDEFLEDİKLERİ OKULUMUZDA OKUMAYA HAK KAZANAN MİNİK MARTILARIMIZI KUTLUYORUZ KAL AİLEMİZE HOŞGELDİNİZ .

TOPLANTI GÜNÜ VE  SAATİNDE MÜSAİT OLAN VELİ VE ÖĞRENCİLERİMİZİ  ARAMIZDA GÖRMEKTEN  MUTLULUK DUYACAĞIZ. 

Tem

Nakil Kabul Sınavı 31 Temmuz 2018 salı günü saat 11:00´da başlayacaktır.

 

Tem

Haz

KAL LGS sonuclari aciklandi. Artik hedeflenen okullari tanima vakti! Bu tanitim günlerinin tekrari olmayacak kaçirmamanizi tavsiye ediyoruz.
KALiteli egitimin merkezini merak edenler icin okul idaremiz , rehberlik servisimiz ile tanitim kulübümüzdeki ögrencilerimiz okulumuzu merak eden 8.sinif ögrencilerine ve velilerine 3 gun boyunca okulumuz ve egitim polikamiz hakkinda bilgilendirme yapacak olup ilgilenen ögrenci ve velilerini okulumuza bekleriz...
* (Okulumuzun geçen sene 4. Yerlestirme sonucu taban yuzdelik dilimi 0.92 olup bu tanitima yuzdelik dilimde 1´in altinda yer alan ogrencilerin ve velilerinin katilmasi okulumuzu tanimalari acisindan faydali olacaktir. Tabi ki bu veriler bir onceki seneye ait olup su an bu seneki yerlestirmeyle ilgili hicbir  gecerliligi bulunmamaktadir. Bu yuzden tüm ögrenci ve veliler tanıtım günlerine davetlidir.
Öngörümüz şudur ki tüm evlatlarimizin okullari gezerek okumak istedikleri okullardan  öncelikle beklentilerini  belirlemeleri , hangi okul beklentilerine en uygun cevabi veriyorsa o okulu tespit edip, siralamayi yaparken sadece puani degil bunu da göz önüne almalari genclerin okullarinda okurken mutlu ve basarili olmalarini saglayacaktir.)

Okulumuz tanıtımı, sorularınıza cevaplar ve okulumuzun eğitim politikalari ile ilgili açıklamalarımızı tanitim günlerinde bulabileceksiniz.... Varlik sebebimiz olan ogrencilerimizi okul tanitim günlerimize  bekliyoruz!

* Şehir dışından okulumuzu tercih etmeyi düşünen öğrenci ve velilerinin lütfen okul idaremizden barınma ihtiyacı ve yurt kontenjanı  konusunda tercih döneminde okul idaremizden bilgi almaları rica olunur.

Haz

LGS Yerleştirme Takvimi

 

2018 Yılı Ortaöğretime Geçiş Tercih Ve Yerleştirme Kılavuzu

Ön tanıtım günlerini tamamlayan okulumuz sınav sonuçlarının açıklanması sonrası okul tanıtım günlerimizi gelecek hafta 2-6 Temmuz tarihleri arasında yapacak olup sayfamızdan saatleri duyurulacaktır. Tüm öğrencilerimizin gönüllerinden geçen okullara yerleşmelerini diliyoruz. Kadıköy Anadolu Lisesi yavru martılarını bekliyor... KAL İle KAL´ın... KALiteli Eğitimin Merkezi MAARİF Koleji...