T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / KADIKÖY - Kadıköy Anadolu Lisesi

Duyurular

Mrt

KAL 
Kardesler Buluşuyor II

Bosna Hersek’teki kardeş okulumuzla birlikte organize ettiğimiz “ Kardesler Buluşuyor” projesinin ikincisini düzenliyoruz.

Bu kapsamda 22 Nisan’da Saraybosna’ya uçacağız. Mostar, Konjic ve Saraybosna’nın tarihi ve turistik yerlerini gezeceğiz. Kardeş okulumuzun öğrencilerinin evinde misafir olacağız. Boşnak kültürünü ve tarihini yakından tanıma fırsatı bulacağız. Edindiğimiz tecrübe, bilgi ve dostlukları yanımıza alıp, aile ve ülke özlemi ile 25 Nisan’da döneceğiz.

28 Nisan – 1 Mayıs tarihleri arasında ise Bosna’da misafir olduğumuz arkadaşlarımızı, bu kez biz evimizde konuk edeceğiz. Onlara İstanbul’un tarihi ve turistik yerlerini gezdirip, ülkelerin ve milletlerin kardeşliğini bir kez daha hissedeceğiz.

Okulumuzdan 20 öğrencinin katılacağı proje kapsamında, Bosna ve Türkiye’deki harcamaların tamamı için 1500 TL ücret planlanmaktadır.

Detaylı bilgi için;

Nurhan OKÇU- KAL Matematik Öğretmeni (0 542 322 89 68)

Gecen seneki geziden bazı fotolar...

https://1drv.ms/f/s!Ar7EXPhtJ_1vhScPMCGtWqtV4Ppf

Mrt

KAL Kızılay kurumumuzla kurumlar içerisindeki en büyük ve organize kan bağışı gününe hazırlanıyor. KAL bu çalışmayla da fark yaratacak bir iş yapmaya hazır... KAL ile KALın
#kanverkalplerdeKAL

Mrt

KAL büyüyor büyüdükçe yerinde duramıyor. Bir hatıra ormanı için çalışma yapıldı projelendirildi. Yakında kocaman bir KAL hatıra ormanımız ve Her KAL ailesinin üyesi için dikili bir agacımız olmasını umuyoruz.
Kal ailesi olarak okulumuz adına bir hatıra ormani yapmayi düşünüyoruz. Okulumuz adına yapılacak olan bu hatıra ormanı için en az 2.000 fidan dikilmesi gerekmektedir. Fidan başı bedeli ödenip dikimi saglanacaktır. Biz de Kal öğrencileri olarak arkadaşlarımızın, öğretmenlerimizin, mezunlarımızın ve velilerimizin desteğini bekliyoruz. 
Iletişim Okul Aile Birliği

Mrt

Mrt

Şbt

 

Pimapen gurubuyla yapmış olduğumuz protokol gereği okulumuza bir maker atölyesi çalışmaları başlatılmıştı. Pimapen gurubu okulumuza yapılacak maker atölyesinin bedelini okul aile birliğine yatırmış olup tüm ekipmanlarıyla gelişmiş  maker atölyesi 15 gün içersinde okulumuzun ve öğrencilerimizin hizmetine hazır hale getirilecektir.  Bu konuda pimapen gurubuyla irtibatı sağlayan velimize ve pimapen gurubuna okulumuza adına teşekkür ederiz. Okulumuz için yapılan bu çalışmanın şirketlere ve velilerimize örnek olması dileğiyle...   * Fotograflar okulumuz için yapılması planlanan örnek projedir.Renklerde ve tasarımda değişiklik olabilir.    

Şbt

11.sınıf öğrencilerimiz kursları 03.03.2018 Cumartesi günü başlayacak olup;

Şu ana kadar rehberlik servisinden ilk adım meslek envarter kayıtlarını rehberlik servisinden almamış öğrencilerimizin en geç pazartesi günü bunları almaları aynı gün doldurup rehberlik servisine teslim etmeleri gerekmektedir.

Kurs başlangısı öncesi kursa katılan öğrencilerimize bir Tyt denemesi uygulanacak olup sınıflarımızın oluşmasında bu deneme sınavının sonuçları ve öğrencinin okuliçi akademik durumu etkili olacaktır. 

Kursa başvuru süresi geçiren öğrencilerimiz için son bir gün 26.02.2018 pazartesi günü kurs sözleşmelerini okul idaresine teslim edebilirler.

Kurslarımız Eba destekleme ve yetiştirme kursu planına göre yapılacak olup; kursa başvuran her öğrenci mutlaka eba sisteminde kurs basvurusu yapmıs olmak zorundadır.

 

Diğer sınıflarımız için de kurs başvuruları ders bazında acılacak olup kurs başvurularınızı eba kurs sistemi üzerinden yapabilirsiniz.

Tüm sorularınızı ilgili md. yardımcılarınıza danışabilirsiniz.

Şbt

 

Okulumuzu Matematik ile ilgili yarışmalarda  temsil etmek üzere gerekli çalışmalara başladık. Matematik Olimpiyat Takımını oluşturmak üzere 27.02.2018 Salı günü Hazırlık-9 ve 10. sınıf öğrencilerine yönelik bir seçme sınavı uygulanacaktır. Sınava katılmak isteyen öğrencilerimizin https://goo.gl/forms/BxYE5QX1QvszWCb82 linkinden başvuru yapmaları gerekmektedir.                         Matematik olimpiyatı eğitimine katılan öğrencilerin eğitim sonunda; •          Öğrencilerin matematiğe karşı olumlu tutumlarının geliştirilmesi •          Matematiksel muhakeme, problem çözme, üç boyutlu düşünme ve soyutlama yeteneklerinin arttırılması •          Bölgesel ve ulusal matematik olimpiyat ve yarışmalarında dereceler alarak özgüvenlerini geliştirmeleri •          İleriki yıllarda ülkemizi uluslararası matematik olimpiyatlarında temsil edecek altyapının oluşturması beklenmektedir. •          Küreselleşmenin bir sonucu olarak eğitim sektöründe de yoğun olarak hissedilen rekabet ortamında alınacak ulusal ve uluslararası bilimsel başarılarla imajın güçlendirilmesi •          Alınacak olimpiyat başarılarının sonucu olarak öğrencilerimizin üniversiteye girişlerinde ek puandan  ve Tübitak burslarından faydalanması,  hedeflenmektedir.    

Şbt

Mart ayı itibariyle gündürlü öğrencilerimize de öğlen yemeği hizmeti verilmeye başlayacak olup ; yemek talebinde bulunup dilekçelerini okul idaresine zamanında teslim eden ve bu ay sonuna kadar ödemelerini okul muhasebe ve okul aile birliğine yatıran öğrencilerimiz 01 mart 2018 perşembe gününden itibaren yemekhaneden yatılı öğrencilerimizle birlikte yararlanabilirler. 05.02.2018 pazartesinden itibaren öğrencilerimize vereceğimiz kontürlü kart ile  otomasyonlu turnike sistemine geçilecek yemek dağıtımı bu şekilde gerçekleştirilmeye başlanacaktır. 

* Yemek hizmetinden yararlanmak isteyen öğrencilerin ödemelerini yemek dağtım tarihinden önce peşin olarak ödemeleri gerekmektedir.

Şbt

KAl Best Buddies Birinci Eşleştime Törenine Davetlisiniz...

Şbt

Okulumuz Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Güngör Tüfekçi vefat etmiştir. Ailesinin, sevenlerinin ve KAL ailesinin başı sağolsun.

Merhumun cenazesi memleketi olan Rize´de defnedilecektir.

Şbt

Kadıköy Anadolu Lisesi yemekhanesinde yatılı öğrencilerimize yemek hizmeti verilemektedir. Öğlen yemeklerinden gündüzlü öğrencilerimizin de faydalanması konusunda çalışmalar yapılmaktadır. Yemekhane kapasitemiz belirli bir kapasitede olup öğlen yemeğinden faydalanma konusunda gündüzlü öğrenci velilerimizden 21.02.2018 Çarşamba gününe kadar aşağıda belirtilen dilekçelerin ilgili müdür yardımcılarına iletilemesi gerekmektedir. 21 Şubat tarihinden sonra gelecek dilekçeler gözönünde bulundurulamayacaktır. Bu sürede dilekçe talebine göre öğrenci sayısı tespit edilecektir. Sayıya göre personel ihtiyacı ve iaşe ihtiyacı belirlenecektir. 

Velilerimiz dönem sonuna kadar yemek hizmetinden yararlanmak isteyip istemediklerini belirteceklerdir. Aylık yada günlük talepte bulunulmayacaktır. Planlama dönem sonuna kadar yapılacaktır. Yemekhanede yatılı öğrencilerimize çıkan yemek 4 çeşit tabldot sulu yemektir. Gündüzlü öğrencilerimizde aynı yemekten çıkacaktır. Gündüzlü öğrencilerimize verielecek yemek hizmetinde artacak personel ihtiyacı bedeli yemek hizmeti oalacak gündüzlü öğrencilerimizin aile birliğine katkılarıyla ve bağışlarıyla karşılanacaktır. Yemek ücreti konusunda bilgi dilekçede yer almaktadır. 

Lütfen dilekçelerinizi ivedilikle md yardımcılarınıza iletiniz. 

Mart başından itibaren gündüzlü öğrencilere de yemek hizmeti verilmesi planlanmaktadır.

Şbt

Okulumuz 11 Üniversite ile eğitim protokolü imzalamış olup bu protokollere farklı bir bakış açısıyla  okulumuza özel burs protokollerini de dahil etmeye başladık!

- Sabancı ünv.

-İTÜ

-Üsküdar Ünv.

-Medeniyet Ünv.

-Bahçeşehir Ünv.

-Yeditepe Ünv.

- Özyeğin Ünv.

-Kadir Has Ünv.

-İzmir Ekonomi Ünv.

-Okan Ünv.

-Acıbadem Ünv.

11 Üniversite ile eğitim protokolü tamamlanmıştır.

 

-Türk Alman Ünv.

-Boğaziçi Ünv.

-Mimar Sinan Ünv.

- Trakya Ünv.

-Koç Ünv. 

ile de protokol görüşmelerimiz devam etmektedir.

 

Şbt

7 Şubat 2018 Tarihinde Yapılan IELTC Sınavı Sonucunda Kursa Katılmaya Hak Kazanan Asil ve Yedek Öğrencilerin Listesidir.

Şbt

KAL da ülkemizin en basarili gencleri sorumluluklarini bilir!

Çok daha önce yapilmasi gereken bir uygulamayı 2.donem itibariyle baslattik!

Zilsiz egitim zilsiz okul!

Kadıköy Anadolu Lisesinde derslere girmek zorunluluk degil sorumluluk!