T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / KADIKÖY - Kadıköy Anadolu Lisesi

Duyurular

Şbt

Mart ayı itibariyle gündürlü öğrencilerimize de öğlen yemeği hizmeti verilmeye başlayacak olup ; yemek talebinde bulunup dilekçelerini okul idaresine zamanında teslim eden ve bu ay sonuna kadar ödemelerini okul muhasebe ve okul aile birliğine yatıran öğrencilerimiz 01 mart 2018 perşembe gününden itibaren yemekhaneden yatılı öğrencilerimizle birlikte yararlanabilirler. 05.02.2018 pazartesinden itibaren öğrencilerimize vereceğimiz kontürlü kart ile  otomasyonlu turnike sistemine geçilecek yemek dağıtımı bu şekilde gerçekleştirilmeye başlanacaktır. 

* Yemek hizmetinden yararlanmak isteyen öğrencilerin ödemelerini yemek dağtım tarihinden önce peşin olarak ödemeleri gerekmektedir.

Şbt

KAl Best Buddies Birinci Eşleştime Törenine Davetlisiniz...

Şbt

Okulumuz Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Güngör Tüfekçi vefat etmiştir. Ailesinin, sevenlerinin ve KAL ailesinin başı sağolsun.

Merhumun cenazesi memleketi olan Rize´de defnedilecektir.

Şbt

Kadıköy Anadolu Lisesi yemekhanesinde yatılı öğrencilerimize yemek hizmeti verilemektedir. Öğlen yemeklerinden gündüzlü öğrencilerimizin de faydalanması konusunda çalışmalar yapılmaktadır. Yemekhane kapasitemiz belirli bir kapasitede olup öğlen yemeğinden faydalanma konusunda gündüzlü öğrenci velilerimizden 21.02.2018 Çarşamba gününe kadar aşağıda belirtilen dilekçelerin ilgili müdür yardımcılarına iletilemesi gerekmektedir. 21 Şubat tarihinden sonra gelecek dilekçeler gözönünde bulundurulamayacaktır. Bu sürede dilekçe talebine göre öğrenci sayısı tespit edilecektir. Sayıya göre personel ihtiyacı ve iaşe ihtiyacı belirlenecektir. 

Velilerimiz dönem sonuna kadar yemek hizmetinden yararlanmak isteyip istemediklerini belirteceklerdir. Aylık yada günlük talepte bulunulmayacaktır. Planlama dönem sonuna kadar yapılacaktır. Yemekhanede yatılı öğrencilerimize çıkan yemek 4 çeşit tabldot sulu yemektir. Gündüzlü öğrencilerimizde aynı yemekten çıkacaktır. Gündüzlü öğrencilerimize verielecek yemek hizmetinde artacak personel ihtiyacı bedeli yemek hizmeti oalacak gündüzlü öğrencilerimizin aile birliğine katkılarıyla ve bağışlarıyla karşılanacaktır. Yemek ücreti konusunda bilgi dilekçede yer almaktadır. 

Lütfen dilekçelerinizi ivedilikle md yardımcılarınıza iletiniz. 

Mart başından itibaren gündüzlü öğrencilere de yemek hizmeti verilmesi planlanmaktadır.

Şbt

Okulumuz 11 Üniversite ile eğitim protokolü imzalamış olup bu protokollere farklı bir bakış açısıyla  okulumuza özel burs protokollerini de dahil etmeye başladık!

- Sabancı ünv.

-İTÜ

-Üsküdar Ünv.

-Medeniyet Ünv.

-Bahçeşehir Ünv.

-Yeditepe Ünv.

- Özyeğin Ünv.

-Kadir Has Ünv.

-İzmir Ekonomi Ünv.

-Okan Ünv.

-Acıbadem Ünv.

11 Üniversite ile eğitim protokolü tamamlanmıştır.

 

-Türk Alman Ünv.

-Boğaziçi Ünv.

-Mimar Sinan Ünv.

- Trakya Ünv.

-Koç Ünv. 

ile de protokol görüşmelerimiz devam etmektedir.

 

Şbt

7 Şubat 2018 Tarihinde Yapılan IELTC Sınavı Sonucunda Kursa Katılmaya Hak Kazanan Asil ve Yedek Öğrencilerin Listesidir.

Şbt

KAL da ülkemizin en basarili gencleri sorumluluklarini bilir!

Çok daha önce yapilmasi gereken bir uygulamayı 2.donem itibariyle baslattik!

Zilsiz egitim zilsiz okul!

Kadıköy Anadolu Lisesinde derslere girmek zorunluluk degil sorumluluk!

Şbt

Kadıköy Anadolu Lisesinde native öğretmenlerimiz hazırlık sınıfları ve 9. sınıfların derslerine Kadrolu öğretmenlerimizin nezaretinde girmeye başlamıştır. Birinci dönem hazırlıklar için yapılan bu uygulama ikinci dönem itibariyle 9.sınıflara da uygulanmaya başlamıştır. Haftada 2 ´şer saat tüm Hazırlık ve 9.sınıflara 2 öğretmenimiz ders anlatmaktadır. ingilizce eğitimi konusunda marka değeri olan okulumuzun dil eğitimi konusundaki çalışmaları devam edecektir.

Şbt

Şbt

KAL da bir taraftan ogretmenler bir taraftan ogrenciler fark ortaya koyacak buyuk organizasyonlar yapmak uzere calismalarini araliksiz olarak surduruyor. Yerinde duramayan bir okul olduk!""😊

En büyük ve kapsamlı lise kitap fuari icin hersey hazır! 

Öğrenci Meclisimiz ikinci dönemin ilk organizasyonuyla karşınızda! 
2011 ve 2012 senelerinde yapılmış fakat sonrasında devamlılığını yitirmiş Kadıköy Anadolu Lisesi Kitap Fuarını canlandırıyoruz. 15-16 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek olan fuarımızda
Can Yayınları
İş Bankası 
Epsilon
Yapı Kredi
Altın Yayınları
6.45
Doğan Kitap
Kırmızı Kedi
Ayrıntı Yayınları
Günışığı Yayınları
Alfa Yayınları
Everest
gibi çeşitli yayınlara %20 indirimle Karekök yayınlarına ise %50 indirimle ulaşabileceğiniz fuarımıza hepinizin katılımını bekliyoruz.
Bir çok ünlü yazarların söyleşileri ve fuar programı için takipte kalın!

Şbt

8 Şubat 2018 Perşembe günü saat 13.00 ´de Maarif Kültür Merkezinde Milli Savunma Üniversitesi tanıtım semineri verilecektir. 

 

 

Şbt

5 Şubat 2018 Tarihinden İtibaren Geçerli Sınıf Ders Programı

Ock

Okulumuzda destekleme ve yetiştirme kursları kapsamında okulumuzdaki seçkin eğitim kadrosuyla 11.sınıflarımız için gelecek sene yapılması planlanan kursların ilk basamağı olan TYT kurslarımız başlayacaktır. Kurslar hakkında tüm bilgilere aşağıdaki dosyalardan ulaşabilirsiniz.

Ock

Değerli öğrenci ve velilerimiz 2.dönem okulumuzda 18 hafta devam edecek TOEFL ve IELTS kursu açılacaktır. Kurslar hafta içi okul çıkışında 3 gün 2´şer (6) saat yapılacaktır. Kurs için 2 sınıf açılacaktır. Sınıflar 15’er kişiden oluşacaktır.  Kursa katılmak isteyen öğrencilerimizin 12 Ocak Cuma gününe kadar İngilizce öğretmenlerimiz Süreyya ORHAN ve Gülçin YAZICI’ya  isimlerini yazdırmaları gerekmektedir. 7 Şubat 2018 Çarşamba günü isimlerini yazdıran öğrencilerimiz bir sınava alınacaktır. Sınav sonucuna göre ilk 30 öğrencimizle kurs programı gerçekleştirilecektir. Kursa kayıt yaptıran öğrencilerimizin kursa devam zorunluluğu vardır.

Şbt

KADIKÖY ANADOLU LİSESİ

OKUL AİLE BİRLİĞİ

BANKA HESAP NO:

 

ZİRAAT BANKASI MODA ŞUBESİ

5006 5076386

IBAN:

 

TR42 0001 0006 8005 0763 8650 06