T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / KADIKÖY - Kadıköy Anadolu Lisesi

TUBİTAK LİSELERARASI İHA YARIŞMASINDA 2 PROJEYLE 3. TURDAYIZ..

"TUBİTAK İHA Yarışmalarında Kadıköy Anadolu Lisesinden Büyük Başarı

TUBİTAK İHA Yarışmalarında Kadıköy Anadolu Lisesinden Büyük Başarı

 

TÜBİTAK tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Liseler Arası İnsansız Hava Araçları Yarışması, Lise öğrencileri tarafından yoğun ilgi gördü. Yarışmaya Döner Kanat dalında GÖKLERDE KAL" ve Sabit Kanat dalında  "MARTI" adını verdiğimiz İHA ile katılan takımlarımızın da aralarında bulunduğu toplam 291 takımın başvurusu kabul edildi.

 

Bu aşamadan sonra takımlarımız tarafından sunulan tasarım raporları TUBİTAK Danışma ve Değerlendirme Kurulu tarafından değerlendirildi. 75 ve üzeri puan alan takımların başarılı bulunduğu değerlendirmede projelerimiz 88 ve 89 puan alarak İHA geliştirme teşvikine uygun bulunmuş, finalde yarışmaya hak kazanmışlardır.

 

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında Gaziantep'te 16-20 Eylül 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek yarışmada her bir kategoride birincilere 20.000 TL, ikincilere 15.000 TL ve üçüncülere 10.000 TL ödül verilecektir. Yine her iki kategoride 5.000 TL mansiyon ödülü ile 6.000 TL TUSAŞ Özel Ödülü verilecektir.

 

"GÖKLERDE KAL" takımını oluşturan Proje Danışman  yürütücülerimiz Haci Veli TORUN ve  Ömer ÖZCAN'a Öğrencilerimizin Takım Kaptanı Mustafa Emre İNCE'ye ve proje yürütücü öğrencileri Ece KESKİNÖZ, Mustafa DİRİ'ye okulumuzu başarıyla temsil ettikleri için teşekkür ediyor, finalde başarılar diliyoruz.

"MARTI" takımını oluşturan Proje Danışman Öğretmenimiz ve Proje Yürütücüsü Sıddık CANSEVER'e,  Sorumlu Öğretmenimiz Deniz ÖNGEL'e,  Öğrencilerimizden Takım Kaptanı ve İHA Pilotu Hakkı Alp TEKİN'e, Yazılım ve Otonom Sorumlusu Umut Sağlık COŞKUN'a , Çizim ve Tasarım Sorumlusu Kenan Ferit EROL'a, Üretim Montaj ve Malzeme Sorumlusu Bijan AYAŞLIOĞLU'na okulumuzu başarı ile temsil ettikleri için teşekkür ediyor, finallerde başarılar diliyoruz.

16-07-202016-07-2020

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 16.07.2020 - Güncelleme: 16.07.2020 21:04 - Görüntülenme: 1452
  Beğen | 29  kişi beğendi