Kadıköy Anadolu Lisesi ailesi mensubu kıymetli meslektaşlarım, öğrencilerim ve velilerim;
1955’ten itibaren eğitime hizmet eden ve bu yolda büyük başarılara sahip olan Türkiye’mizin göz bebeği okullarından Kadıköy Anadolu Lisesi’nde okul müdürü olarak göreve başlamış bulunuyorum.
Görev yapacağım süre boyunca, idealleri doğrultusunda okulun bir parçası olmak için tercihlerini bizden yana kullanan öğrencilerimizin ideallerini gerçekleştirmelerine destek olurken aynı zamanda her bir öğrencimizin kalbinde güzel bir yer edinerek; çevredeki olaylara duyarlı, takım olmanın gerekliliklerine uygun, canlılara saygılı ve anlayışlı, çözüm yollarını bulan ve açık tutan, emek, gayret ve iyi niyetin tüm kapıları açacağına inanan bir yönetim anlayışıyla hizmet edeceğim KAL ailesinin bir parçası olacağım için onur duyuyorum.
Değerli Öğretmenlerim;
Eğitim-Öğretim sürecinin en kıymetli neferleri olan sizlerin özverisi ve meslek aşkı ile öğrencilerimiz alanlarında donanımlı, yeteneklerini keşfeden, hayata hazır bireyler olacaktır. Bu süreçte sevgi, saygı ve hoşgörü ortamında sizin en büyük destekçiniz ve kolaylaştırıcınız olacağım.
Sevgili Öğrencilerim;
Türkiye’mizin 100. yılına girdiği bu zamanda geleceğimizin emanetçisi olan sizler geçmişten gelen gururlu mirasın ışığında, medeniyetlerin beşiği bu toprakların her açıdan kalkınması, bulunduğu yerden çok daha ileriye koşması için, yaptığınız eylemlerin insanlığa fayda sağlaması ve dünyayı iyileştirmesi için gayret ediniz. Bu kıymetli gayretinizde ve kendinizi gerçekleştirme serüveninizde Kadıköy Anadolu Lisesi ailesi olarak sizin yanınızda ve destekçiniz olmanın haklı gururunu yaşamayı diliyoruz.
Kıymetli Velilerim;
Eğitim-Öğretim yürütülürken veli desteği her zaman çok önemli olmuştur. Okulumuzun hedeflerini gerçekleştirebilmemiz, öğrencilerimizin sağlıklı bir ortamda eğitim-öğretim görmesini sağlayabilmemiz için sizinle kuracağımız güçlü bir bağa ihtiyacımız vardır. Bu sebeple karşılıklı iyi niyetle her koşulda dirsek teması kurarak hareket edeceğimize inancım sonsuzdur.
Bütün bunların ışığında görevi kendisinden devraldığım ve okulumuzda büyük emeklerle güzel çalışmalara imza atmış olan değerli müdürüm Ali Fuat GÜNEY’e ve ekibine, bugüne kadar Kadıköy Anadolu Lisesi’ne katkısı olan tüm çalışanlara ve paydaşlara saygı ve şükranlarımı sunuyorum.
17.07.2024
Mahir KARAHASANOĞLU
Kadıköy Anadolu Lisesi Müdürü
2018’den beri, 6 yıldır yürüttüğüm Kadıköy Anadolu Lisesi müdürlük görevimi, görev sürem dolması ve başka bir proje okulunda görevlendirilmem nedeniyle devrediyorum. Kadıköy Anadolu Lisemizin en zor dönemlerinde eğitim kadromuz, velilerimiz, mezunlarımız ve diğer paydaşlarımızla birlikte el ele vererek, dayanışma içinde görevimizi başarıyla yürütmeye çalıştık. Başta eğitim öğretimdeki atılımlar olmak üzere; yıpranmış yapılar, pandemi dönemi, taşınmalar ve inşaat dönemi gibi çok zor süreçleri bilinç, doğru planlama, dayanışma ve büyük bir özveriyle yürüterek okulumuzun akademik, sosyal, sportif, sanatsal, fiziki yapısı dahil her yönden; eşdeğer okullar düzeyinde tutarak en önde okullar arasında olmasını sağlamaya çalıştık. Bu süreçte 30 dönümlük arazisi ve 33.000 metrekare kapalı alanı olan, her türlü eğitim öğretim imkanına sahip üniversite düzeyinde bir eğitim kampüsünü okulumuza kazandırdık.
Maarifimizin 100. Yılının konuşulduğu bu günlerde tüm değerlerimizi içeren, çağın tüm ihtiyaçlarına uygun, her türlü donanıma sahip böyle tarihi, yatılı, nitelikli bir eğitim kurumunun oluşumunda ve yenilenen yerleşkesinin kuruluşunda öncü olmanın, kılavuzluk yapmanın ve özverili bir şekilde süreci yürütmenin gurur ve onurunu yaşıyorum. Kadıköy Anadolu lisesinde görevimiz sürecinde Milli Eğitim anlayışımızın vizyon ve misyonunu, okulumuzun üst seviyesindeki eğitim anlayışının gereklerini tüm yönleriyle yürütmenin haklı mutluluğunu hep beraber yaşadık.
Bu süreçlerde yanımızda olan, desteğini hep yanımızda hissettiğimiz Devlet erkanımıza, Bakanlığımıza, Valiliğimize, İl Müdürlüğümüze, Kaymakamlığımıza, İlçe Müdürlüğümüze ve eğitimci ekibime, kıymetli veli ve öğrencilerime ve tüm paydaşlarımıza sonsuz teşekkür ediyorum. Eğitim öğretim hassasiyetiyle yanımda olan, tam bir uyum içinde, samimi bir şekilde bana destek veren tüm arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.
Ülkemizin kıymetli eğitim kurumlarından biri olan Kadıköy Anadolu Lisemize, idari ve eğitimci kadrosuna bundan sonraki eğitim öğretim dönemlerinde en içten başarı dileklerimi iletiyorum.
Sağlık, huzur ve başarı içinde bir eğitim süreci diliyorum.
Saygı ve Sevgilerimle
Ali Fuat GÜNEY
Kadıköy Anadolu Lisesi Müdürü
15 Temmuz da Türk Milleti’nin varlığına, istikbaline ve inançlarına darbe vurmak isteyenlere karşı gövdesini siper ederek gösterdikleri kahramanlıkla adlarını tarihe yazdıran şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükran ve minnetle anarken, vatanına ve bağımsızlığına sahip çıkan aziz Milletimizi saygıyla selamlıyoruz
Kadıköy Anadolu Lisesi olarak 5 yıldır yürüttüğümüz Uluslararası Kardeş Okul projesinin birinci ayağı olan Priva Sarajevo Gymnasiumu lisesini ziyaret, Bosna Hersek'in kültürel, coğrafi ve tarihi tüm alanlarını yerinde gezme ve değerlendirme programı okul müdürümüz Ali Fuat GÜNEY başkanlığında 5 öğretmen ve 25 öğrencimizin katılımı ile gerçekleştirldi.Sarajevo ve Mostar Yunus Emre Enstitüsü ziyaret edildi.Kardeş okulumuzun idare,öğretmen ve öğrencilerine, Yunus Emre Enstitüsü yöneticilerine nazik ilgilerinden dolayı teşekkür ederiz.
Haz
2024-2025 Eğitim Öğretim yılında Okulumuzda eğitim görmek isteyen öğrenci ve veli adayları için okul tanıtım toplantıları düzenlenecektir. Tanıtım toplantıları okulumuz yerleşkesiinde bulunan Maarif Kültür Merkezinde 25-26-27-28 Haziran / 1-3-5 Temmuz günleri saat 11.00'de yapılacaktır.
Kuruculuğunu Polonya ve Türkiye’nin yaptığı ve ortakları arasında okulumuz Kadıköy Anadolu Lisesi’nin de bulunduğu ‘Discovering Plant Ecology in My Town’ isimli eTwinning projemizi tamamladık. Proje ortaklarımız ve öğrencilerimiz sertifikalarını aldılar. Her birine özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz.
2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Kadıköy Anadolu Lisesi Küçürek Öykü Yazma Yarışması Finale Kalan Eserler Jürimiz tarafından belirlenmiştir. Küçürek Öykü yarışmamıza katılan ve finale kalan tüm eser sahiplerine ve danışman öğretmenlerine teşekkür ederiz.
Finale kalan tüm eser sahipleri ve danışman öğretmenleri ödül törenimize davetlidir. Dereceye giren eserler 14 Mayıs 2024 Salı günü saat 12.00'de Kadıköy Anadolu Lisesi Kültür Merkezi'nde düzenleyeceğimiz ödül törenimizde açıklanacaktır.
FİNALE KALAN ESERLER İÇİN TIKLAYINIZ
Kadıköy Anadolu Lisesi olarak ERASMUS+ K120 projesi kapsamında ROMANYA BACAÛ LICEUL TEORETIC HENRI COANDA Lisesi’ne ev sahipliği yaptık . Proje Ekibimiz : Okul Müdürümüz Sayın ALİ FUAT GÜNEY,Müdür Baş yardımcımız Sayın MURAT ESEN, Müdür Yardımcılarımız NURGÜL LÜLE VE BANU PAMUKÇU,TUGBA DERELİ , İngilizce Öğretmenlerimiz MİNE AKKAY ATİK , BİLGE FATMA GÜLER , ZEYNEP İNCE, Edebiyat Öğretmenimiz SIDDIK CANSEVER ‘ e teşekkür ederiz
İSBO 2. Aşama Biyoloji branşında 11. Sınıf öğrencimiz Ruken Taniş ve 10. Sınıf öğrencimiz Umut Buz bronz madalya kazandılar.Öğrencilerimizi ve Biyoloji zümremizi tebrik ederiz.
Başarılı, özverili ve gayretli çalışmaları dolayısıyla okulumuz idarecileri ve öğretmenlerimize başarı belgesi verildi.
Okulumuz öğrencileri ,Ada Ayşe Kaya, Ali Sinan Karataş ,Tuğbanur Karaca Biyoloji öğretmenimiz Nilgün BAĞRIYANIK danışmanlığında yaptıkları
"Kurbağalıdere’nin Kirliliğinin Çevreye Etkisi Ve Bu Doğrultuda Yapılmış Olan Çalışmalara Güncel Bir Bakış" adlı çalışma için TIKLAYINIZ
Stratejik Plan Geliştirme Ekibi çalışmalarını titizlikle sürdürüyor.
Kadıköy Anadolu Lİsesi 2024/2028 yılı Stratejik Planlama Ekibi Üyelerimiz: Müdür Yardımcısı N.Banu Pamukçu Rehber Öğretmenleri Aysu OĞuz, Zerrin Yiğitcan, Matametik Öğrt. Hale Özveren, Kimya Öğrt. Gülay Arslan, Coğrafya Öğrt. Raziye İnal, Almanca Öğrt. Banu Şenol’a çalışmalarında kolaylıklar dileriz.
Kadıköy Anadolu Lisesi olarak 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü için topraklarında hazırladığımız Çanakkale Türküsü…
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Çanakkale Zaferinin Aziz Komutanları, Kahraman Türk Ordusu ve bu vatan uğruna şehit düşmüş tüm askerlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz, ruhları şad olsun..
Kadıköy Anadolu Lisesi Müzik Öğretmenleri olarak 18 Mart Çanakkale Zaferi Ve Şehitleri Anma Günü ve Tüm Şehit Anneleri için hazırladığımız bir eser “Çanakkale Göz Kulak Ol Yavruma”
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Çanakkale Zaferinin Aziz Komutanları, Kahraman Türk Ordusu ve bu vatan uğruna şehit düşmüş tüm askerlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz, ruhları şad olsun..