T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / KADIKÖY - Kadıköy Anadolu Lisesi

Haberler

Eyl

Bir eğitim-öğretim yılına daha başlıyor olmanın neşesini ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. 2023-2024 eğitim-öğretim yılının  hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyor, Kadıköy Anadolu Lisesi ailesinin tüm paydaşlarına ,öğretmenlerimize  ve sevgili öğrencilerimize üstün başarılarla dolu bir yıl diliyoruz.

Eyl

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı  Hazırlık Sınıfları Oryantasyon Programı 11-12-13 Eylül tarihleri arasında yapılacaktır.

Ağu

30 Ağustos, Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin eşsiz bir destanıdır. Bu zaferin yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarını saygı ve sevgiyle anıyoruz.

Ağu

Türk Patent ve Marka Kurumu'na yaptığımız başvuru olumlu sonuçlanarak  KAN VER KALPLERDE KAL  sosyal sorumluluk projemiz için marka tescil belgemizi almaya  hak kazandık.

 

Ağu

Valimiz Okul İnşaat Çalışmalarını Yerinde İnceledi

 

İstanbul Valimiz Davut GÜL; 06.08.2023 Pazar günü İl MEM Müdürümüz Levent YAZICI, İl MEM İnşaat’tan Sorumlu İl Müdür Yardımcısı Metin NARİ, Kadıköy Kaymakamımız Muhittin PAMUK, Kadıköy İlçe MEM Müdürümüz Sadık ASLAN’la birlikte okulumuz inşaatını ziyaret ederek çalışmalar hakkında yerinde bilgi aldılar.

 

Valiliğimiz İPKB Okul Proje Sorumlusu Engin ÖZEL, Proje Müşaviri Optimal firmasından Gökhan YORULMAZ ve Proje Yüklenici Firma Kibritçi İnşaat adına Veli TURAN projenin ayrıntısı, inşaatın son durumu ve 11 Eylül’de Eğitim Öğretime açmak için yapılan hazırlıklar hakkında Okul Müdürümüzün Ali Fuat GÜNEY’le birlikte Vali’miz ve beraberindeki heyete ayrıntılı bilgi verdiler.

 

Yeni Eğitim Öğretim döneminde Kadıköy Anadolu Lisemizin (Maarifliler) asıl yuvasında olması için son hazırlıklar titizlikle yürütülmektedir.

Tem

2023 YKS'de başarılarıyla bizleri gururlandıran öğrencilerimizi tebrik eder, bu başarıda emeği geçen tüm öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ederiz.

Tem

Okulumuz kayıt işlemleri yeni pansiyon binasında yapılacaktır.

Adres: Caferağa mahallesi Dr. Esat Işık caddesi No:68 Moda/İstanbul

 

Okulumuza yerleşmiş ve pansiyon başvurusu yapacak, il dışından gelecek olan öğrencilerimiz için aşağıda paylaşılan formun doldurulmasını rica ediyoruz. 

https://forms.gle/HTM8vqErC2KHdELF8

Tem

Tem

İstanbul Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Sayın Mehmet Develioğlu'nu makamlarında ziyaret ettik. Sayın Başkanımızın eğitime yönelik engin tecrübelerinden faydalanma imkanı bulduk. Eğitime yönelik projeler için bilgi alışverişinde bulunduk. 

Kıymetli kabulleri, okulumuza ilgileri ve eğitime teveccühleri için İTO Başkan Yardımcımıza, İTO Başkanımıza ve İTO Yönetim Kuruluna şükranlarımızı sunarız.

Tem

15 Temmuz 2016'da milletimize ve demokrasimizin teminatı olan Gazi Meclis'imize kasteden hain odaklara, canını hiçe sayarak destansı bir mücadeleyle karşılık veren kahramanlarımızı, bu aziz millet asla unutmayacaktır.

 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü vesilesiyle, demokrasi ve vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, kahraman gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

Tem

Okul Müdürümüz Ali Fuat GÜNEY ile 15 Temmuz gecesi  kuzeni Gökhan ESEN’i Çengelköy’de şehit veren  Müdür Başyardımcımız Murat Esen 15 Temmuz  gecesi yaşanan hain darbe girişiminde ilk gazilerimizden olan Çengelköy Muhtarı Can  CUMURCU 'yu  ziyaret ettiler. 

15 Temmuz gecesi yaşananlar ve ülkemizin ne kadar büyük tehlike atlattığı üzerine değerlendirmeler yaptılar.

 

Tüm 15 Temmuz şehitlerine Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlık ve selamet diliyor; hepsine ülkemiz ve milletimiz adına şükranlarımızı sunuyoruz.. 

Unutmadık, unutturmayacağız..

Haz

2023-2024 Eğitim Öğretim yılında Yurt dışı üniversitelerden kabul alan öğrencilerimiz tebrik ederiz.

 

Haz

Lise tercihi yapacak öğrenciler için okulumuzda 19 Haziran - 23 Haziran 2023  tarihleri arası (10.00 -11.00 ve 14.00-15.00 seanslarında)  MODA binamızda  ( İSTANBUL KADIKÖY LİSESİ EK BİNASI) ;    13 -15-18  Haziran  2023 günleri  ise online tanıtım toplantıları yapılacaktır.Tüm öğrenci ve veliler davetlidir. 

*****Zoom üzerinden yapılacak olan toplantılara katılım linki web sayfamızdan duyurulacaktır.******

CAFERAĞA MAH. HACI İZZET SK. KADIKOY LISESI BLOK NO 7 İÇ KAPI NO 3 KADIKÖY / İSTANBUL

https://goo.gl/maps/zzBq7NcQmAwm1xTb9

Nis

AP Calculus BC , Chemistry , Microeconomics, Macroeconomics, Statistics, Language & Composition , Physics, Computer Science A öğrencilerimiz kamp sürecinde AP Koordinatörü Mine AKKAY ATİK ile birlikte yoğun bir çalışma yürütüyorlar . Öğretmenlerimiz Ferdi Kenet , Nilgün Kahraman , Çağdaş Pamukçu’ya teşekkür ediyoruz . Yoğun emekleriyle sınavlara hazırlanan öğrencilerimize başarılar diliyoruz .

Mrt

Sevgili Öğrencilerimiz ve Değerli Velilerimiz,

               Kadıköy Anadolu Lisesi olarak uluslararası eğitim programlarımızı genişlettiğimizi duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. 2023-2024 eğitim-öğretim yılından başlayarak, ABD'de yüksek itibara sahip, kar amacı gütmeyen bir yükseköğretim kuruluşu olan College Board tarafından bir Gelişmiş Yerleştirme Programı (AP) sınav merkezi olmak üzere resmi olarak yetkilendirildik.

              Lise öğrencilerinin uluslararası akreditasyonu için, yeni yapılan kampüsümüzde tam donanımlı bir sınav merkezi hizmete girecektir. Bu arada öğretmenlerimiz  AP kurslarına devam edecekler.

          Tüm gelişmelerle ilgili bilgilendirmelerimiz devam edecektir.

 

Ayrıntılı bilgi için College Board and Advanced Placement Program (AP) web sitesine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

 

College Board:

https://www.collegeboard.org/

 

Advanced Placement Test:

https://ap.collegeboard.org/