T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / KADIKÖY - Kadıköy Anadolu Lisesi

Haberler

Haz

Sevgili Martı adayı öğrencilerimiz Değerli Velilerimiz...

Okulumuzun eğitim anlayışı, okulumuzda yapılan kültürel , sanatsal ve sportif etkinlikler, akademik ve bilimsel çalışmalar ve pansiyonumuz hakkında bilgiler sizlerle paylaşılacaktır.

Tanıtım günleri okulumuzun Moda'da bulunan binasında yapılacaktır.

 Okul idarecilerimiz,öğrencilerimiz ve velilerimiz sizlerin sorularını cevaplandıracaktır.

 

Tüm MARTI adayı öğrencileri ve velilerini bekliyoruz.

28 HAZİRAN SALI 13.00

29 HAZİRAN ÇARŞAMBA 13.00

01 TEMMUZ CUMA 13.00

02 TEMMUZ CUMARTESİ 11.00


ADRESİMİZ:

Caferağa Mah. Hacı İzzet Sk. No:7 B Blok,

 

 Kadıköy/İstanbul

 

Haz

Kal Harezmi Ekibinin Sessiz Düşünceler Kısa Filmi İzlemek İçin TIKLAYINIZ

Haz

Mezunlarımızdan  gelen desteklerle yanan Hatay Ormanları için dikilecek 1955 adet fidanın eksik kalan kısmı karşılandı ve projeyi yürüten Gönüllü KAL Sosyal Yardımlaşma Kulübü Hatay'a giderek 1955 fidan dikimini gerçekleştirdi.

 

May

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Kurtuluş Savaşımızı başlatmak üzere Samsun'a çıkışının 103. yıl dönümüne ulaşmış olmanın mutluluğunu ve gururunu hep birlikte yaşıyoruz. 103 yıl önce bugün Samsun'da Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından tutuşturulan bağımsızlık meşalesi, halka yayılan ışığıyla tarih yürüyüşümüzde yolumuzu ve ufkumuzu aydınlatmaya devam etmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını rahmet, saygı ve şükranla anıyoruz.

Geleceğimizin teminatı gençlerimiz Mustafa Kemal ATATÜRK'ün  dediği gibi "muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur".

Milletimizin geleceği gençlerimizin ve tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyoruz.

KAL KISA FİLM VE KURGU EKİBİ  19 MAYIS KISA FİLMİNİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

HAZIRLIK C SINIFI 19 MAYIS VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ

May

Gençlik Ve Spor Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Silivri Belediyesi Ve Türkiye Golf Federasyonunun İş Birliği İle Gerçekleştirilen Okul Sporları Gençler-Yıldızlar Türkiye Birinciliği Müsabakaları TGF Silivri Golf Tesisleri'nde Gerçekleştirildi.

9-10 Mayıs Tarihlerinde İstanbul Silivri'de Yer Alan TGF Silivri Golf Tesislerinde Düzenlenen Müsabakada ,9 İlden Gençler Kategorisinde 56 Sporcu Sahaya Çıktı. Tek Devlet Lisesi Olarak 3 Öğrencimiz İle Katıldık.11- C Sınıfı Öğrencilerimizden Necati Kılıçaslan,Ege Yüksel Ve Doruk Gürkol Okulumuzu En İyi Şekilde Temsil Etmişlerdir. Beden Eğitimi Öğretmenimiz Şenay Yerlikaya Ve Öğrencilerimizi Tebrik Ediyor , Başarılı Çalışmalarının Devamını Diliyoruz.

May

Hepinize merhaba,

Okulumuz öğrencileri olarak  8.sini düzenleyeceğimiz "Geleneksel Kızılay Kan ve Kök Hücre Bağışı" etkinliğimiz ; 12 Mayıs Perşembe günü Moda yerleşkesinde , 12-13-14-15 Mayıs tarihlerinde Kadıköy Rıhtım'da olmak üzere gerçekleşecektir. Siz değerli velilerimizi kan bağışında bulunarak bize destek vermeye bekliyoruz.

Kan verin kalplerde KALın.❤️

May

Nis

MUKAL Kulübü öğrencilerinden Evren Taşpınar, Ekim Yükselbaba, Utku Deha Şakar,  Ali Arda Ciritcioğlu, Bilal Deli, Ebrar Alkan ve Berke Alp İleri danışman öğretmen Emrah Doğan ile birlikte TEKNOFEST Liseler Arası İHA Yarışmasında, sabit kanat kategorisinde finale kaldı.

 MARTI takımı bu başarıyı üçüncü kez elde etmiş oldu. 3 yıldır düzenlenen yarışmada 3 yıldır finale kalan takımımız bu sene iddialı. MARTI takımı okulumuzda ve MUKAL kulübünde İHA yarışmalarına katılma geleneğini kalıcı hale getirmek istiyor.

Mrt

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Programı

Mrt

MüziKAL & Jazz ve Müzik Kulübü ortak 18 Mart Çalışması İZLEMEK İÇİN 

PREP C 18 Mart Çalışması İZLEMEK İÇİN

Mrt

Dur yolcu!

Bilmeden gelip bastığın, bu toprak, bir devrin battığı yerdir. Eğil de kulak ver ; bu sessiz yığın, bir vatan kalbinin attığı yerdir.

Çanakkale Zaferimizin 107. yılında; Cumhuriyetimizin kurucusu, Anafartalar kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere

Çanakkale'nin ve İstiklal mücadelesinin bütün kahramanlarını şükran ve minnetle yâd ediyoruz.

 

Mrt

    Bugün; Ömrünü vatanına ve milletine adamış olan İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un Yüce Türk Milletinin bağımsızlık ve kutsal değerler uğruna verdiği mücadeleyi destansı bir şekilde anlattığı İstiklal Marşımızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin yıldönümünü kutluyoruz.

    Tarihinin her döneminde bağımsızlığına ve vatanına yönelen tehditlere birlik ve beraberliğinden ödün vermeden karşı koyan aziz milletimiz, inanıyoruz ki Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün açtığı yolda,  Akif'in İstiklal Marşı ile ortaya koyduğu değerlerimize her zaman sahip çıkacak; ortak sesimiz, ortak vicdanımız olan İstiklal Marşımızı ilelebet muhafaza edecektir.

 

Mrt

2022 DAVRAZ KIŞ SPORLARI KAMPI

KAL Kayak ve Snowboard Takımımızın 5-6 Mart tarihlerinde Isparta Davraz'da geleneksel kış kampını kar, güneş manzara ile iç içe ve çok eğlenceli bir ortamda başarıyla gerçekleştirdi. Bu güzel imkan ve ortamın hazırlanmasına katkı veren kıymetli velimize, Isparta İl Özel İdaremize, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.. 

Mrt

Kadıköy Anadolu Lisesi-Alkazar Sineması Refik Anadolu Dijital Sergi Gezisi

Şbt

KAZANDIK!!

 Yükselen Yıldız Ödülü, sezon boyunca gösterdikleri gayret sebebiyle teşvik edilmeyi ve tanınmayı hak eden takımlara verilir. Sezon boyunca danışman ve koçlarıyla uyum içerisinde çalışan bu takım, elinden gelen bütün gayreti ve çabayı göstermiş demektir. Bize bu ödülü layık gördüğü için Bilim Kahramanları Vakfına, bu yolda sürekli yanımızda olan Talip ve Cafer Hocamıza, ve ekip arkadaşımız @arc6014'a çok çok teşekkür ediyor ve tebrik ediyoruz. Electric Heroes#598 en büyük tebriği tabii ki siz hakkediyorsunuz.