T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / KADIKÖY - Kadıköy Anadolu Lisesi

Haberler

Eyl

Okulumuz Göztepe Yerleşkesine Golf Rangelerinin Kurulumu Gerçekleştirildi.

Eyl

Okulumuz Göztepe Yerleşkesine Golf Rangelerinin Kurulumu Gerçekleştirildi.

Eyl

Okulumuz Beden Eğitimi Zümresi ve Fenerbahçe Veteran Masa Tenisiçileri Derneği İşbirliği ile  kulübün masa tenisi hocası Sayın Sedat Taşkın tarafından Göztepe kampüsünde masa tenisi gönüllü öğrencileri için workshop yapıldı.Öğrencilerimizin yoğun ilgi gösterdiği etkinlik için Fenerbahçe Veteran Masa Tenisiçileri Derneği'ne teşekkür ederiz.

Eyl

Türkiye'nin en büyük festivali TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'ne Kadıköy Anadolu Lisesi Öğrencilerimiz BT Formatörümüz Nuray ÇETİN hocamız eşliğinde katılım sağladılar.

Eyl

Okulumuz 12 –F  sınıfı öğrencisi Tuna Karasu,  Uluslararası Yer bilimleri Olimpiyatlarında  bronz madalya kazanmıştır. Öğrencimizi ve danışman öğretmenlerimizi tebrik ederiz.

Eyl

Değerli Velilerimiz,

Covid-19 salgını nedeniyle öğrencilerimizin sağlığını korumak amacı ve eğitimin devamının sağlanması hususunda bir dizi önlemler alınmıştır. Bu kapsamda aşağıdaki formu doldurmanızı ve okulumuz e-posta adresine göndermenizi rica ederiz.

e-posta adresimiz: kadikoyanadolulisesi55@gmail.com

Forma ulaşmak için  TIKLAYINIZ.

Ağu

Okulumuz 2021-2022 eğitim-öğretim yılı pansiyon yerleştirme sonuçları belli oldu.

Sonuçlar için TIKLAYINIZ.

 

Ağu

 

Bu zafer, Türk milletini yok etmeye çalışan işgal güçlerinin haksızlıklarına, yoksulluğa ve tüm olumsuzluklara karşı aziz milletimizin Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde tüm dünyaya "Türk milleti bağımsızdır ve bağımsız kalacaktır, ay yıldızlı bayrağımız milletimiz var oldukça gökyüzünde dalgalanacaktır" diye haykırdığı, aziz milletimizin şanlı zaferidir. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun!

Ağu

2021 TYT, AYT ve DİL sınavlarında öğrencilerimiz elde ettikleri güzel sonuçlarla birlikte bizleri bir kez daha mutlu etmişlerdir. Bizleri gururlandıran bu başarıda emeği olan başta öğrencilerimiz olmak üzere tüm veli ve öğretmenlerimizi tebrik ederiz. Ayrıca yeni ufuklara doğru yelken açan tüm öğrencilerimize yeni yolculuklarında sonsuz başarılar dileriz.

Ağu

Okulumuz Kadıköy Anadolu Lisesi'nde yeni eğitim-öğretim yılı hazırlıkları hummalı bir şekilde devam etmektedir. Okul pansiyonumuz personelimiz tarafından temizlenmiş olup Kadıköy Belediyesi temizlik işleri ekipleri tarafından da böcek-haşerelere karşı ilaçlanıp Covid-19 tedbirleri kapsamında dezenfekte edilmiştir. Yeni eğitim-öğretim yılı için tüm öğrencilerimizi güven içinde barınacakları yuvalarına bekliyoruz.

Ağu

2021-2022 eğitim-öğretim yılında okulumuzda okumaya hak kazanan ve  okul pansiyonunda kalmak isteyen hazırlık sınıfı öğrencilerimiz için velilerimizin resmi işleyiş takvimine göre bizzat 23-27 Ağustos 2021 tarihleri arasında okulumuza gelerek başvuru işlemlerini yapmaları gerekmektedir. İnternet üzerinden veya telefon açmak suretiyle pansiyon başvurusunda bulunmak isteyen velilerimizin talepleri dikkate alınmayacaktır. 

Not: 27 Ağustos sonrası yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır. Lütfen belirtilen tarihler içerisinde ön başvuru işlemlerinizi okulumuza gelerek yaptırınız. 

Okul Adresimiz: Merdivenköy Mah. Yumurtacı Abdibey Sok. No: 81 Göztepe/Kadıköy/İstanbul

Okul Telefonumuz: 0 216 349 49 49 

Ağu

2021-2022 eğitim-öğretim yılı ara sınıflar (9,10,11,12. sınıflar) kesin kayıt işlemleri için gerekli evraklar Covid-19 salgını koşulları göz önünde bulundurularak öğrencilerimiz ve velilerimiz tarafından doldurularak 27.08.2021 tarihine kadar kargo yoluyla okulumuza gönderilecektir.

Not: 27.08.2021 tarihine kadar gönderilmeyen sözleşmeler kabul edilmeyecektir. Lütfen belirtilen tarihe kadar sözleşmelerin ulaşmasını sağlayınız. Sözleşmeleri el yazısıyla doldurmanızı rica ederiz.

Okul Adresimiz: Merdivenköy Mah. Yumurtacı Abdi Bey Cad. No:81 Kadıköy / İSTANBUL

Okul Telefonumuz: 0 216 349 49 49 

Sözleşme evraklarına ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Ağu

2021-2022 Eğitim-Öğretim yılında okulumuz pansiyonunda kalmak isteyen hazırlık sınıfı öğrencilerimizin aşağıdaki ön başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.

Not: Bu form bilgi amaçlı düzenlenmiş olup formu doldurmak kesin kayıt anlamına gelmemektedir.Kesin kayıtlar resmi takvim ve işleyişe göre yapılacaktır.

Formu doldurmak için TIKLAYINIZ.

Tem

 

Okulumuza nakil başvurusu yapmak isteyen velilerimizin dikkatine....

NAKİL YETERLİLİK SINAVI DUYURUSU

Nakil işlemleri Hazırlık, 9. , 10. , 11. ve 12. Sınıflar için açılmıştır. Yönetmelik gereği Ekim ayı sonuna kadar haftalık olarak yapılacaktır. Haftanın son iş günü (Cuma günü) nakil kabul onay/red işlemleri yapılacaktır.

 

Başvuru yapan öğrenciler için önemli bilgiler;

1)      Hazırlık sınıfı okuyan öğrenciler, okul idaresi ile iletişime geçerek hazırlık sınıfı okuduklarına dair belge ve transkript belgelerini en geç Perşembe günü okula teslim etmeleri gerekmektedir.

2)      Nakil kabul işleminin kabul edildiği güne kadar belge ibraz etmeyen öğrencilerin nakil talebi reddedilir.

3)      Hazırlık sınıfı okumayan öğrenciler Nakil Yeterlilik Sınavına gireceklerdir. Sınav sonucuna göre nakil onay/red işlemleri yönetmelik doğrultusunda gerçekleştirilecektir.

 

Nakil Yeterlilik Sınavı için bilgiler;

1)     Sınav, hazırlık sınıfı okumamış öğrenciler için yapılacaktır.

2)     Sınava girebilmek için nakil başvurusunun e-okul ya da e-devlet ortamında yapılmış olması gerekmektedir. Nakil başvurusu yapılmayan öğrenci sınava giremez.

3)     Sınav haftanın son iş günü (Cuma günü) yapılacaktır.

4)     Sınava girecek öğrenciler, Cuma günü saat 09:50 de T.C. kimlik kartı, kalem ve silgileri ile okulumuzda hazır olmaları gerekmektedir. 

5)     İngilizce sınavı yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı olup B2 seviyesinde uygulanacaktır. Ayrıca Hazırlık Türk Dili ve Edebiyatı sınavı uygulanacaktır.


NAKİL YETERLİLİK SINAVLARI DUYURUSU  İÇİN  TIKLAYINIZ_

Tem

Okulumuzun yeni yerleşke projesi için TIKLAYINIZ