T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / KADIKÖY - Kadıköy Anadolu Lisesi

Haberler

Tem

 

Okulumuza nakil başvurusu yapmak isteyen velilerimizin dikkatine....

NAKİL YETERLİLİK SINAVI DUYURUSU

Nakil işlemleri 10, 11. ve 12. Sınıflar için açılmıştır. Yönetmelik gereği haftalık olarak yapılacaktır. Haftanın son iş günü (Cuma günü) nakil kabul onay/red işlemleri yapılacaktır.

 

Başvuru yapan öğrenciler için önemli bilgiler;

1)      Hazırlık sınıfı okuyan öğrenciler, okul idaresi ile iletişime geçerek hazırlık sınıfı okuduklarına dair belge ve transkript belgelerini en geç Perşembe günü okula teslim etmeleri gerekmektedir.

2)      Nakil kabul işleminin kabul edildiği güne kadar belge ibraz etmeyen öğrencilerin nakil talebi reddedilir.

3)      Hazırlık sınıfı okumayan öğrenciler Nakil Yeterlilik Sınavına gireceklerdir. Sınav sonucuna göre nakil onay/red işlemleri yönetmelik doğrultusunda gerçekleştirilecektir.

 

Nakil Yeterlilik Sınavı için bilgiler;

1)     Sınav, hazırlık sınıfı okumamış öğrenciler için yapılacaktır.

2)     Sınava girebilmek için nakil başvurusunun e-okul ya da e-devlet ortamında yapılmış olması gerekmektedir. Nakil başvurusu yapılmayan öğrenci sınava giremez.

3)     Sınav haftanın son iş günü (Cuma günü) yapılacaktır.

4)     Sınava girecek öğrenciler, Cuma günü saat 09:50 de T.C. kimlik kartı, kalem ve silgileri ile okulumuzda hazır olmaları gerekmektedir. 

5)     İngilizce sınavı yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı olup B2 seviyesinde uygulanacaktır. Ayrıca Hazırlık Türk Dili ve Edebiyatı sınavı uygulanacaktır.


NAKİL YETERLİLİK SINAVLARI DUYURUSU  İÇİN  TIKLAYINIZ_

Tem

Online LGS kampları ile Fen Bilimleri ve Türkçe Derslerinde destek verdiğimiz ERZURUM / ŞENKAYA / Hüseyin Köycü Ortaokulu öğrencilerini ,öğretmenlerini ,idarecilerini ve velilerini  LGS Sınavındaki başarıları nedeni tebrik ediyoruz.

Bu güzel projede her türlü desteği veren ve derslere bizzat katılan okul müdürümüz ve öğretmenlerimizi tebrik ediyoruz.

KAL FARK YARATMAYA DEVAM EDİYOR.

Tem

Bizler "Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir." İlkesine sonuna kadar bağlı, kimden ve ne şekilde gelirse gelsin her türlü darbeye karşı, demokrasi ve hukukun yılmaz savunucusu olmaya devam edeceğiz. Bu duygularla; Aziz Milletimizin "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününü" kutluyoruz.

15 Temmuz Şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet, saygı ve şükranla anıyor, gazilerimize de hayırlı uzun ömürler diliyor, sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.

Tem

Okulumuzun yeni yerleşke projesi için TIKLAYINIZ

Tem

Kadıköy Anadolu Lisesi Online Tanıtım  Günleri Takvimi

 

05 Temmuz 2021 Pazartesi Saat:15.00   kal.1955 instagram hesabı 

 

07 Temmuz  2021  Çarşamba  Saat:18.30 Meeting ID:880 7416 0165  Password:854758

 

09 Temmuz 2021 Cuma  Saat:20.00   kal.1955 instagram hesabı 


Ayrıca 15 Temmuz 2021 tarihine kadar okulumuzda yüz yüze tanıtımlarımız saat:11.00 ve 14.00 de olmak üzere iki ayrı saat diliminde yapılacaktır. Aday veli ve öğrencilerimizin bu saatlerde okulda olmalarını rica ederiz.

Haz

Haz

Okulumuz tanıtım günleri 1 /15 Temmuz tarihleri arasında yüz yüze ve online olarak yapılacaktır.Aday öğrenci ve velilerimizin ekteki formu doldurmalarıni rica ederiz.   ... TANITIM FORMU TIKLAYIN ...

Haz

23.Türkiye On-Line Liseler Arası Müzik Yarışmasında iki şarkısı ile finale kalan öğrencimiz Sarp Bergiten Beste dalında 1. , Erkek  Solist Kategorisinde 3.oldu. Öğrencimizi bu büyük başarısı için tebrik ediyoruz. Başarılarının devamını diliyoruz.

SARP BERGİTEN'İN ŞARKISI

Haz

 Beden Eğitimi Öğretmenimiz Nurdan ÇETİN'e Bir Ömür Boyu Mutluluklar Dileriz.

Haz

2021 YKS  Sınavına büyük bir özveriyle hazırlanan Kadıköy Anadolu Lisesi 58.Dönem öğrencilerimizin, her zaman destekleriyle evlatlarının yanında olan ailelerin ve öğretmenlerimizin sınav heyecanlarını paylaşıyor, sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz. 

Haz

Okulumuz 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılında Yaptığı 3D Biology Projesi İle E-TWİNNİNG AVRUPA ve ULUSAL KALİTE ETİKETİ Alarak E-Twinning Avrupa Okulu Olmuştur.

Biyoloji Öğretmenimiz Ayşe SARAÇ'ı Ve Öğrencilerimizi Tebrik Ediyoruz.

 

Haz

Okulumuz öğrencilerinden Atilla Ata ARKUN ve Doruk ÖRS'ün yapmış olduğu sosyal sorumluluk projesi ulusal basında yer aldı.Ögrencilerimizi tebrik ederiz.

Haz

Kadıköy Anadolu Lisesi E Spor Turnuvasında Yarı Final Zamanı23 Haziran Çarşamba 16:20

Burak Bora- Mehmet Rauf

23 Haziran Çarşamba 19:00

Çemberlitaş – İstek Bilge Kağan

Haz

 

Sınıf Öğretmeni-Veli  Organizasyonuyla Telafi Eğitimi

Haz

30 Haziran - 2 Temmuz2021 tarihleri arasında 10.00-19.00 arası KIZILAY KULÜBÜ öğrencilerimiz tüm veli ve öğrencilerimizi geniş bir katılımla "Kan ve Kök Hücre Bağış Kampanyamıza" bekliyorlar. Destek ve hassasiyetiniz için şimdiden teşekkür ederiz.