T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / KADIKÖY - Kadıköy Anadolu Lisesi

Haberler

Haz

İlki 19 Mayıs Etkinlikleri Kapsamında Yapılan Kadıköy Anadolu Lisesi LEAGUE OF LEGEND Turnuvasının ikincisi 14-06-2021 Pazartesi Günü 8 Lisemizin Katılımı ile başladı.

TURNUVAYA KATILAN TAKIMLAR

Kadıköy Anadolu Lisesi

İstek Özel Belde Anadolu Lisesi

Şişli Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi

İstek Özel Kemal Atatürk Anadolu/Fen Lisesi

İstek Bilge Kağan Anadolu Lisesi

 Çemberlitaş Anadolu Lisesi

Mehmet Rauf Anadolu Lisesi

 Burak Bora Anadolu Lisesi

TURNUVA TAKVİMİ

14 Haziran Pazartesi:

İstek Bilge Kağan vs KAL- 17.00

Çemberlitaş AL vs Burak Bora AL– 18.00

15 Haziran Salı:

İÖ Belde AL vs İÖ Kemal Atatürk AL-17.00

Mehmet Rauf ADL vs Şişli MTAL– 18.00

16 Haziran Çarşamba:

KAL vs Şişli MTAL- 17.00

Burak Bora AL vs İÖ Kemal Atatürk AL– 18.00

17 Haziran Perşembe:

Çemberlitaş AL vs İÖ Belde AL- 17.00

İstek Bilge Kağan vs Mehmet Rauf AL– 18.00

18 Haziran Cuma:

Mehmet Rauf AL vsKAL- 17.00

İÖ Belde AL vs Burak Bora AL– 18.00

19 Haziran Cumartesi:

İÖ Kemal Atatürk AL vs Çemberlitaş AL- 17.00

Şişli MTAL vs İstek Bilge Kağan – 18.00

 

Yapılacak tüm müsabakaları https://www.twitch.tv/kadikoymaarifespor adresinden canlı izleyebilirsiniz.

Turnuvaya katılan tüm takımlara başarılar dileriz.

Haz

Haz

Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürü  Sadık ASLAN ,Tübitak İl Koordinatörü Leyla BOSTAN okulumuz mezunlarından Zer A.Ş Genel Müdürü  Mehmet APAK,KoçDİGİTAL Analitik ve Veri Bölüm Direktörü Ayhan DEMİR  ve okul müdürümüz Ali Fuat GÜNEY tarafından  açılışı yapılan TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları kapsamında okulumuz öğrencilerinin hazırlamış olduğu projelerin sergilendiği Bilim Fuarı öğrencilerimiz,öğretmenlerimiz ve velilerimizin katılımı ile başladı.

Tübitak Bilim Fuarı kapsamında öğrencilerimizin yıl boyunca hazırlamış olduğu 25 proje öğrencilerimiz tarafından misafirlerimize tanıtıldı.

Ayrıca fuar kapsamında ZER A.Ş ile okulumuzun ortaklaşa düzenlediği Yapay Zeka (AI) ve Robotik Süreç Otomasyonu (RPA) eğitimlerini başarı ile tamamlayan 118 öğrencimiz sertifikaları verildi.

İstanbul İl çapında okulumuzun düzenlediği "Küçürek Öykü Yarışması"nda dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi. Birinciliği Mandalina öyküsü ile Robert Kolejinden Zeynep Eylül EROL, ikinciliği Evlilik adlı öykü ile Toki Kayaşehir Anadolu Lisesinden Sude Nur KISIK kazandı.

Nisan ayında  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde yapılan "Kim Bilir?" adlı bilgi yarışmasında  İstanbul İl 1.si ve Marmara Bölge 2.si olan MARTILAR adlı takımımıza ödülleri verildi.

Almanca Yarışmasında üçüncü olan Öğrencimiz Elif YALÇINKAYA'ya ödülü verildi.

Katılımlarından dolayı Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürü  Sadık ASLAN ,Tübitak İl Koordinatörü Leyla BOSTAN okulumuz mezunlarından Zer A.Ş Genel Müdürü  Mehmet APAK,KoçDİGİTAL Analitik ve Veri Bölüm Direktörü Ayhan DEMİR  ve tüm misafirlerimize teşekkür ederiz.

Okulumuz projeler koordinatörü Sıddık CANSEVER ve öğrencilerimize projelerinde danışmanlık yapan Ayşe Nur Aydın,Ayşe Saraç,Emrah Doğan,Hasibe Bıyık, Hayriye Özerk,Cafer Set,Özlem Demirci,Raziye İnal,Ömer Özcan,Deniz Öngel,Hacı Veli Torun,FeryalTanrıverdi,Meral Şahin,H.Gökşin SUMRA öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Birbirinden güzel projeler hazırlayan ,ödül ve sertifikalarını alan tüm öğrencilerimizi tebrik eder,başarılarının devamını dileriz.

Haz

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında düzenlenen Teknoloji yarışmaları arasında gerçekleşen Uçan Araba Tasarım Yarışmasında aralarında lise öğrencileri, üniversite öğrencileri ve mezun girişimcilerin de bulunduğu yarışmaya KalRobotics takımımız "LARUS" adını verdiği uçan araba konsept tasarımıyla katılarak büyük başarı elde etmişlerdir.

KalRobotics Takımımız yarışmanın diğer aşamalarının temelini oluşturduğu için en önemli sayılabilecek aşaması olan Ön Tasarım Raporu değerlendirmesinde 206 takımın içerisinden 20. olmuş, Final tasarım değerlendirmesine geçmeye hak kazanmıştır. 65 ve üzeri puan alan takımların başarılı bulunduğu değerlendirmede KalRobotics takımımız 81,5 puan alarak en yüksek puanlardan birini almıştır.

Projenin Danışman Öğretmenliğini Cafer SET öğretmenimizin yaptığı                                       KAL ROBOTICS TEAM     öğrencileri, Takım Kaptanı ve Konsept Tasarım Sorumlusu Kenan Ferit EROL'u, Raporlama Sorumlusu Seyfettin Selçuk İŞERİ'ni ve Sistem Tasarımı ve Entegrasyonu sorumlusu Hakkı Alp TEKİN've öğretmenimizi tebrik ediyor, okulumuzun adını başarı ile temsil ettikleri için teşekkür ediyor ve Final Tasarım değerlendirmesinde başarılar diliyoruz.

Haz

@kalrobotics7828 Robotik kulübümüzün kuruluşuna öncülük ettiği ve 10-F sınıfından Atilla Ata Arkun'un 1. Danışman, 9-B sınıfından Doruk Örs'ün 2. Danışman olarak eğitim vererek, yarışmaya hazırladığı Türkan Sabancı Görme Engelliler İlk/Ortaokulu FIRST Lego Leauge Challenge takımı çalışmalarını tamamladı. 

Türkiye'nin ilk görme engelli Robotik Takımı olan Elektrik Heroes takımı, aynı zamanda en genç mentörlere sahip takım olma ünvanını da almış oldu. 

Bugün sonuçlanan 2020-2021 RePLAY sezonu turnuvalarında 28 takım arasında 12.sıraya yerleşen Elektric Heroes takımını gönülden tebrik ediyoruz. Mühendislik ünvanına sahip koçlar tarafından çalıştırılarak yarışmaya katılan takımlara karşı, henüz kendileri de lise öğrencisi olan koçlarla katıldıkları yarışmada aldıkları bu derece ile büyük bir başarıya imza attılar. 

Elektric Heroes takımını kurarak, yarışmaya hazırlayan okulumuz öğrencileri Atilla Ata Arkun ve Doruk Örs nezdinde tüm @kalrobotics7828 takımını tebrik ediyor ve başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz. 

Haz

British Biology Challenge Yarışmasına Olimpiyat Öğrencilerimizin Başarıları:

Helin Çoban (9) /Altın

Yağmur Arık (9) / Altın

Mert Ali Silav (9) / Altın

 

Melike Nur Peker (9) / Gümüş

Defne Coruk (9) / Gümüş

Zeynep Bulut (9) / Gümüş

 

Mirac Ünal (Hazırlık) / Bronz

Kardelen Öztürk (9) / Bronz

 

Zeynep Eda Özpınar (Hazırlık) / Commended (Teşekkür belgesi)

Nehir Ceylan (9) / Commended

Semih Metin Ekmen (9) / Commended

Biyoloji olimpiyat takımımızı ve Biyoloji Zümremizi Tebrik eder,başarılarının devamını dileriz.

Haz

Okulumuzun belgeselinin yapımı için emek veren 1989 mezunumuz yapımcı BAHAR TEMİZ BÜLBÜL, 1989 mezunumuz yönetmen MURATHAN YILDIZ ve ekibine çalışmalarında başarılar diliyor, teşekkür ediyoruz.

Okul müdürümüz ALİ FUAT GÜNEY'le okulumuz tarihi, yerleşkesi, birimleri, eğitimi ve tüm aktiviteleri üzerine çok zevkli çekimler yapıldı. Soru cevap kısmında ise mezunlarımız için anlam taşıyan çok değerli konular üzerinde duruldu.Geçmişten geleceğimize güzel bir anı ve miras olarak kalacağına inandığımız bu belgesel için  1989 mezunlarımıza bu güzel çalışmalarından dolayı okulumuz adına bir kez daha gönülden  teşekkür ediyoruz..

Haz

10.sınıf öğrencilerimizden Nil Sedna Eskiköy AÜMO  (Akdeniz Ünv.Matematik Olimpiyatları) Sınavında İkinci aşamaya kalmıştır.Öğrencimizi ve Matematik Zümremizi tebrik eder,Başarılarının devamını dileriz.

Haz

İstanbul İli Genelinde Düzenlenen Coğrafya Bilgi Yarışmasında 10. Sınıf Düzeyinde 10/B Sınıfı Öğrencimiz Su Ece İnanç İl 3.sü Olmuştur.

Öğrencimizi ve Coğrafya zümremizi tebrik eder,başarılarının devamını dileriz.

Haz

İstanbul Bilim Olimpiyatları Kimya alanında 11. Sınıf öğrencilerimizden Muhammet Asil Yılmaz  altın madalya , Tuna Karasu gümüş madalya almıştır.Danışman öğretmeni Gülay Arslan Hayrat ve tüm Kimya zümremizi tebrik eder,başarılarının devamını dileriz.

Haz

2021-2022 eğitim-öğretim yılında okulumuz kız / erkek pansiyonuna ara dönem başvuruları başlamıştır.  9,10,11,12.sınıf  öğrencilerimizin ön başvuru bilgi formunu doldurmaları ve en geç 15.06.2021 tarihine kadar okulumuz kadikoyanadolulisesi55@gmail.com adresine yollamaları gerekmektedir.

Tüm veli ve öğrencilerimize duyurulur.

Ön kayıt bilgi formu için TIKLAYINIZ.

Haz

Elifnaz Aksu İstanbul Bilim Olimpiyatlarında Altin Madalya Kazandı.Öğrencimizi ve Biyoloji Zümremizi Tebrik ediyor,başarılarının artarak devam etmesini diliyoruz.

May

Tarihe istikamet  Fetih ile yeni bir çağ kapanıp yeni bir çağ açılmış, köklü medeniyetimiz insanlık tarihine damgasını vurmuştur. Fetih ile sadece şehir değil, gönüller de fethedilmiştir. Hem milli tarihimiz hem de dünya tarihi için bir dönüm noktası olan İstanbul'un Fethi'nin 568. yılı kutlu olsun

May

Nisan ayında  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde yapılan "Kim Bilir?" adlı bilgi yarışmasında İstanbul 1. si olan "Martılar" adlı takımımız 27 Mayıs'ta  yapılan bölge finalinde 11 ilin 1.leri ile yarışarak Marmara Bölge 2. si oldu. Geçtiğimiz yıl yapılan yarışmalarda da yine Bölge 2.si olan takımımız böylece üst üste iki yıl aynı başarıyı yakalayarak önemli bir başarıya imza attı. "Martılar" takımını oluşturan öğrencilerimiz Barış ÇAĞLAYAN, Kenan Ferit EROL, Muhammet Mustafa DİRİ'yi ve "Martılar"ımızı yarışmaya hazırlayan Edebiyat Öğretmenimiz Sıddık CANSEVER'i kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.

May

Okulumuz 10-E sınıfı öğrencisi Elif YALÇINKAYA Ayazağa Işık Lisesi'nin düzenlediği  "XV. Chamisso - Lesewettbewerb" 2. Yabancı dil Almanca okuma yarışında Türkiye 3.'sü oldu.Öğrencimizi ve Almanca Zümremizi Tebrik Ediyoruz.