T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / KADIKÖY - Kadıköy Anadolu Lisesi

Haberler

Şbt

Yazarlık Kulübümüzün Yıllık Dergisi KALKEDON 4.Sayısı ile Sizlerle...Emeği geçen tüm öğrencilerimize ve danışman öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

KALKEDON DERGİSİNİN 4.SAYISI İÇİN   TIKLAYINIZ

Şbt

Okul Satranç Takımımız , Satranç İl Finallerinde  İstanbul 2.si olarak  Bölge Finallerine Katılmaya Hak Kazanmıştır. Tüm Öğrencilerimizi ,Danışman Öğretmenimiz Fikret TUNCER'i ve Öğrencilerimize destek veren Beden Eğitimi Öğretmenimiz Mustafa Kökselsu'yu tebrik ederiz.

Şbt

Tamamı martıların elinden çıkmış bir dergi var karşınızda,birbirine her daim koşulsuz destek olan bizler,her koşulda üretmeye devam ediyoruz. Tatlı bir heyecanla çıkardığımız dergimizin yeni heyecanlar ile devam edeceğini umuyor,iyi okumalar diliyoruz,sevgiyle KAL 'ın...

KAL MARTI DERGİSİ İÇİN TIKLAYINIZ


Şubat sayısı için yazılarınızı gönderebileceğiniz e-posta adresi:   kaldergi.2021@gmail.com  

 

 

Ock

Okulumuz Matematik öğretmeni Hale Özveren'in editörlüğünde Matematik Kulübü'nün hazırladığı Matematikle KAL dergisinin 3. sayısı yayımlandı.

Şbt

Çocuk Eğitim Derneği ile İşaret Dili ve İşitme Engelli öğrencilere yönelik işbirliği protokolü imzalandı.

ETKİNLİK VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ

Şbt

14 Şubat 2022 Kadıköy Süreyya Operasında 9. Ve 11. Sınıf öğrencilerimizle Uluslararası bir alanda istisnai bir sanatçımız olan Gülsin Onay piyano resitaline katıldık

Ock

Tübitak Bilim Olimpiyatları Kimya Alanında  Tuna Karasu gümüş, Muhammet Asil Yılmaz bronz madalya almıştır.Öğrencilerimizi,ailelerini ve Kimya Zümremizi tebrik ederiz.

Ock

 

17 Yaş Altı Kız Milli Takımımız, 2022 CEV 17 Yaş Altı Kızlar Avrupa Şampiyonası Elemeleri 1. Raunt'ta (Balkan Şampiyonası) sahne alıyor.

Türkiye'nin ev sahipliğinde Balıkesir'de 12-16 Ocak 2022 tarihleri arasında düzenlenecek organizasyonda Millilerimiz, Bulgaristan, Yunanistan, Sırbistan, Arnavutluk ve Romanya ile mücadele edecek.

Organizasyonu ilk sırada tamamlayan ülke, Avrupa Şampiyonası Finalleri'ne doğrudan katılmaya hak kazanacak. Diğer takımlar ise Nisan ayında düzenlenecek Avrupa Şampiyonası Elemeleri 2. Raunt'ta mücadele edecek.

2022 CEV U17 Kızlar Avrupa Şampiyonası Finalleri ise 22-31 Temmuz 2022 tarihlerinde Çekya'nın ev sahipliğinde Olomouc ve Prostejov şehirlerinde yapılacak.

Öğrencimiz Ece ŞENYAPICI ve takım arkadaşlarına başarılar dileriz.

https://youtu.be/39Z7aNl2Xhg

https://youtu.be/pbhC8J3EmZo

https://youtu.be/Je4nXa7ojrw

Ock

Öğrencimiz Emir Utkucu Kanguru matematik yarışmasında derece yaparak ödül almıştır.Öğrencimizi ve Matematik zümremizi tebrik ederiz.

Ara

Okulumuz öğrencisi BUĞRA TOSUN 2021 Uluslararası Kanguru Matematik Yarışmasında  Türkiye 3.sü olmuştur.Öğrencimizi,ailesini ve öğretmenlerimizi tebrik ederiz.

Ara

İstanbul Bilim Olimpiyatları Yarışmasında Muhammet Asil YILMAZ ve Elifnaz AKSU altın Tuna KARASU gümüş madalya aldı.İstanbul Bilim Olimpiyatları 2020 Ödül Töreninde Altın ve gümüş madalyalar alan öğrencilerimizi ve danışman öğretmenlerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Ara

2021 Afet Eğitim Yılı Etkinlikleri kapsamında Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca hazırlanan Sel ve Taşkınlar, Sığınağınız Hazır mı?, Şüpheli Posta Paket, Yangın Broşürleri ve Şüpheli Paketler gibi Afet ve Asimetrik tehditlere karşı hazırlık kitapçıkları hazırlanmıştır. İlgili kitapçıklara ulaşmak için aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz.

YANGIN

ŞÜPHELİ POSTA

ŞÜPHELİ PAKET

SIĞINAK

SEL VE TAŞKINLAR

KBRN

İKAZ VE ALARM İŞARETLERİ

HEYELAN

AİLE AFET VE ACİL DURUM PLANI

AFET VE ACİL DURUM TOPLANMA ALANLARI

Ara

Kadıköy Anadolu Lisesi Kızılay Kulübü öğrencileri danışman öğretmenleri Nurdan Bezek, Ayşe Saraç eşliğinde 3-4-5 Aralık tarihlerinde KAN VER KALPLERDE KAL etkinliği kapsamında Kadıköy Rıhtımda Kan Bağışı etkinliği düzenlendi.

Ara

Türkan Sabancı Görme Engelliler Ortaokulu, *Electric Heroes* ile 2 yıldır büyük bir mutlulukla yürüttüğümüz FLL projemizin çalışmalarına başladık! Gerçekleştirdiğimiz Buluşma/Tanışma günleriyle sahalara dönmekten oldukça mutluyuz. Robert Kolejinden arkadaşlarımız Arc#6014 'da bu sezon bizimle destek ve tecrübelerini paylaşacak.

Ara

Finlandiya kökenli Mölkky sporunu Cüneyt ÖZEN hocamız okulumuzda tanıttı.Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz Möllky sporu ile tanışmış oldu.