T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / KADIKÖY - Kadıköy Anadolu Lisesi

Haberler

May

102 yıl önceydi güneş bir kıvılcımla Samsunda küçük bir ateş yaktı o ateş Amasyada Erzurumda Sivasta büyüdü Sakaryada güçlendi bugün,yarın ve sonsuza dek sönmeyecek olan Türkiye Cumhuriyetinin ışığı oldu.

19 Mayıs tarihi bir zaferin başlangıç günüdür. 19 Mayıs bir milletin mücadelesini haykırdığı engin ve güçlü çabaların birleştiği bir gündür.

Bu duygu ve düşüncelerle Atatürk'ün geleceğimizin teminatı olarak gördüğü gençlerimizi yürekten selamlar, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 102. yıl dönümünü en içten duygularımızla kutlarız.

 

19 MAYIS ETKİNLİKLERİMİZ İÇİN TIKLAYINIZ_

19 MAYIS VİDEOMUZ  İÇİN TIKLAYINIZ

İNGİLİZCE ATATÜRK'ÜN GENÇLİĞE HİTABESİ TIKLAYINIZ

GENÇLİĞİN ATA'YA CEVABI TIKLAYINIZ

HAZIRLIK A SINIFI 19 MAYIS ÇALIŞMASI İÇİN TIKLAYINIZ

MÜZİK KULÜBÜ "ATABARI TIKLAYINIZ

BANDIRMA VAPURU"ŞİİRİ TIKLAYINIZ

MÜZİKAL Kulübü 19 Mayıs Çalışması TIKLAYINIZ

Hazırlık Sınıfları Öğrencileri Gençliğe Hitabe TIKLAYINIZ

Kadıköy Anadolu Lisesi Müzik Kulübü TIKLAYINIZ

Kadıköy Anadolu Lisesi 19 MAYIS ŞİİRİ TIKLAYINIZ

May

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Gençlik Haftası Etkinlikleri Kapsamında Konuğumuz Tarihçi,Yazar,Eğitimci İLKİN BAŞAR ÖZAL.

ULUSLARARASI İLİŞKİLER KULÜBÜ tarafından Düzenlenen Söyleşi;

19 MAYIS 2021 ÇARŞAMBA GÜNÜ SAAT:21.OO

M.TEAMS GENEL TOPLANTI ODASI

Tüm Öğrencilerimizin Katılımını Rica Ederiz.

May

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Gençlik Haftası Etkinlikleri Kapsamında E-SPOR Kulübümüz Danışman Öğretmenimiz Engin KOCABAY'ın Moderatörlüğünü Yapacağı Söyleşide Konuğumuz Spor Yorumcusu KAAN KURAL Oluyor.

20 MAYIS 2021 PERŞEMBE GÜNÜ SAAT:13.OO

M.TEAMS GENEL TOPLANTI ODASI

Tüm Öğrencilerimizin Katılımını Rica Ederiz.

May

19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Ve Spor Bayramı Etkinlikleri kapsamında düzenlenen ve Geleneksel hale getirilmesi planlanan Kadıköy Anadolu Lisesi League of Legends E-SPOR Turnuvası

6 güzide Lisenin (KADIKÖY ANADOLU LISESI, İSTANBUL ERKEK LISESI, MEHMET RAUF LISESI, ALMAN LISESI, KORKMAZ YIĞIT ANADOLU LISESI, VEFA LISESI) Katılımı ile

19 Mayıs Çarşamba Günü Başlıyor.

Turnuva Organizasyonu İçin Engin KOCABAY öğretmenimize ve E-Spor Kulübüne teşekkür ederiz.

 

May

İngilizce Öğretmenlerimiz Mine AKKAY ATİK ve Zeynep İNCE Moderatörlüğünde "BAĞIMLILIK NASIL KURTULURUZ? VE BAĞIMLI OLMAMAK İÇİN NELER YAPMALIYIZ?" Konulu Söyleşimizin Konuğu Radyocu CEM ARSLAN

16 MAYIS 2021 PAZAR Günü Saat:18.00'de M.TEAMS Üzerinden Yapılacak Söyleşiye Tüm Öğrencilerimizin Katılımını Rica Ederiz.

May

2020-2021 eğitim ve öğretim yılının ikinci döneminde yapılacak sınavlara yönelik Hazırlık, 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerine bu sınavlara katılıp katılmama hususunda tercih hakkı sunulmuştur.

Sınavlara katılmak istemeyen öğrencilerimizin  velilerinin bu taleplerini içeren dilekçeleri  en geç 21 Mayıs 2021 tarihine kadar okul  mail adresine  (kadikoyanadolulisesi55@gmail.com) göndermeleri ya da elden okulumuza teslim etmeleri gerekmektedir.

 

SINAVA GİRMEK İSTEMEYEN ÖĞRENCİLERİMİZİN DOLDURMASI GEREKEN DİLEKÇE İÇİN TIKLAYINIZ

May

Liselerde Ölçme Ve Değerlendirme Uygulama Ve Süreçleri Yeniden Düzenlenmiştir.

Milli Eğitim Bakanlığının Sınavlar İlgili Açıklaması İçin TIKLAYINIZ

May

Bilim Yaşam Okulları'na , Maarif Koleji'nden bugüne Kadıköy Anadolu Lisesi Tanıtımı . 7. Ve 8. Sınıf öğrencilerinin , okul yönetimi ve öğretmenlerinin katıldığı 1 saat 40 dakikalık söyleşi yapıldı.

Bilim Yaşam Okulları Yönetim Kurulu Başkanı  Cemil İmamoğlu ve Bilim Yaşam Okulları Ailesine teşekkür ederiz.

May

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı 2. Dönem 1.Sınavları İle İlgili Uygulamalar İçin TIKLAYINIZ_

Bulundukları İllerde Sınava Girmek İsteyen Öğrencilerimizin Doldurması Gereken FORM

May

MARTILAR HER ALANDA OLDUĞU GİBİ TASARIM DALINDA DA ZİRVEDE

İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ), Güzel Sanatlar Fakültesi'nin (GSF) düzenlediği Dijitalizm Temalı İllüstrasyon Yarışmasında Okulumuz 11-G sınıfı öğrencisi Ayşe Sare ONUR Lise Öğrencileri dalında 1.olmuştur.Öğrencimizi ve Görsel Sanatlar Öğretmenimiz Funda ACAR'ı tebrik ederiz.

 

May

Projelerden Üniversite'ye Uzanan Dostluk..

Kadıköy Anadolu Lisesi'nin Başarılı Öğrencisi, Görme Engelli Hüseyin Cem Cengiz'le Erce Keskin'in Yarenlikleri Dillere Destan. İki Arkadaş "Bu Dostluk Ölene Dek Sürecek" Diyor.

Görme engelli kişiler yürürken kendilerine kolaylık sağlasın diye beyaz baston kullanır. Kadıköy Anadolu Lisesi'nde son sınıf öğrencisi olan Hüseyin Cem Cengiz'in de en büyük destekçisi bu baston. Ancak ona omuz veren ve yanından bir an olsun ayrılmayan bir destekçisi daha var. Kendisi gibi şehir dışından gelip yurtta aynı odayı paylaştığı Erce Keskin'le olan dostlukları dillere destan. Sınıfta, yemekhanede, yurtta her an bir arada olan ikili, liseden sonra da dostluklarının devam edeceğini söylüyor.

 2000'de Çorum'un Mecitözü ilçesinde gözlerini açtığı hayat, onun için kapkaranlıktı. Ailesinin tek çocuğu olan Hüseyin Cem Cengiz, tıpkı babası gibi görme engelli olarak dünyaya geldi. Ancak hiç pes etmedi, çalıştı ve liseyi İstanbul'da okuma hayalini gerçekleştirdi. Türkiye'deki en iyi okullardan biri olan Kadıköy Anadolu Lisesi son sınıf öğrencisi olan Hüseyin Cem'in hazırlıkla beraber 5 yıl geçirdiği okuldaki en büyük kazançlarından biri de Erce Keskin ile kurduğu arkadaşlık oldu. İkisi de Avrupa'yı hedefleyen gençler üniversite hayatında da birbirinden ayrılmak istemiyor.

                                                           PROJELERİN GÜCÜ!

Saz çalan, aynı zamanda Türkiye satranç şampiyonlukları olan Cem şöyle diyor: "Derslerim hep iyiydi. Bir takım çalışması vardı evimizde. Babam beni çok iyi motive ederdi. Annem de bana soru okurdu hep. Çok çalışkan bir öğrenci değildim ama doğru bir şekilde çalıştım ve Kadıköy Anadolu Lisesi'ni kazandım."

Cem sözlerine şöyle devam ediyor: "İlk kez evimden ayrılıyordum. Erce'yle aynı odada kalıyorduk. Muhabbetimiz giderek arttı. Arkadaşlığımızı en çok ortak yaptığımız projeler pekiştirdi. Erce'nin de benim de farklı fikirlerimiz vardı. İlk 3-4 yılımız projelerle geçti. Bizim iyi anlaşmamızın sebebi birbirimizi anlayıp, sonuçları görüp ona göre plan yapabilmemiz. Biz birbirimizin başarılarıyla gurur duyuyoruz. Erce inanılmaz kararlı, gerçek bir lider. Avrupa'da birkaç okuldan da kabul aldı. Aslında beraber başvuru yapacaktık ama ben önce burada bir üniversiteyi garantileyip sonra Avrupa'ya gitmek istiyorum."

İkilinin hayali üniversite eğitiminde de birlikte olmak. İşletme  veya ekonomi alanında eğitim alıp kendi girişimlerimi gerçekleştirmek ya da iyi bir şirkete girip beraber çalışmak.

"YAPTIĞIM TÜM ÜNİVERSİTE BAŞVURULARINDA YAŞADIKLARIMIZI ANLATTIM"

ERCE KESKİN

"Hafta sonları herkes ev iznine giderdi. Biz Cem'le kalırdık. Gitgide daha samimi olduk. Dostluğumuzun Avrupa'da kazandığım üniversitelere olan katkısı büyük. Avrupa'da üç farklı okuldan kabul aldım. İtalya Bocconi Üniversitesi, Hollanda Tilburg Üniversitesi ve Belçika'daki Leuven Üniversitesi'nden birini seçeceğim. Bu üniversiteler sizden motivasyon mektubu istiyor. Ben de yaptığım başvurularda tüm projelerimizden, birlikte yaşadığımız süreçlerden ve dostluğumuzdan da bahsettim. Bu dostluk ölene dek devam edecek."

"CEM'İN SINIRLARI YOK"

DENİZ ÖNGEL (FİZİK ÖĞRETMENİ)

"Biz kendimize sınırlar koyabiliyoruz ama Cem'in öyle sınırları yok. Görme engellilerin bastonunu geliştirmekle ilgili bir proje yapmak için Cem'le konuştum. Araştırma yapıp geldiğinde inanamadım. O kadar dolu gelmişti ki benim dahi hiç aklıma gelmeyecek bilgiler vardı elinde. Mısır tanrılarından birine benzetti bastonun gözünü. O projeyle birçok destek ve dereceler aldık."

HABERİN ORJİNALİ İÇİN TIKLAYINIZ

Nis

Kadıköy Anadolu Lisesi Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen KÜÇÜREK ÖYKÜ YAZMA yarışmasının konusu "umut" tur.

Yarışmanın amacı, yazmaya özendirmek, edebiyatın bir ürünü olan öykü türünü sevdirmek, yazıp üreterek kişisel, sosyal veya iş amaçlı becerilerin geliştirilmesinin, kişinin kendi yaşamına ve topluma kazandırabileceklerine dikkat çekmektir.Tüm liseli gençlerimizi KÜÇÜREK ÖYKÜ YAZMA Yarışmasina davet ediyoruz.

                                   YARIŞMA ŞARTNAMESİ İÇİN       TIKLAYINIZ

Nis

KADIKÖY ANADOLU LİSESİ İSTANBUL 1. Sİ

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından  Türkiye genelinde düzenlenen liselerarası  bilgi ve kültür yarışmasında Kadıköy Anadolu Lisesi öğrencileri "Martılar" adını verdikleri takımla tüm soruları doğru  yanıtlayarak İstanbul 1.si oldu. Geçen yıl da aynı yarışmada İstanbul 1.si olan öğrencilerimiz  üst üste 2 kez 1. olarak bir ilke imza attı. Takımımız haziran ayında Sakarya'da düzenlenecek olan bölge finallerinde İstanbul'u temsil etmeye hak kazandı. "Martılar"ı yarışmaya hazırlayan Edebiyat Öğretmenimiz Sıddık Cansever ile öğrencilerimiz  Barış ÇAĞLAYAN,  Muhammed Mustafa DİRİ ve Kenan Ferit EROL'u tebrik eder bölge finallerinde "Martılar"a başarılar dileriz.

Nis

12.sınıflarımızın Telafi Sınav Takvimi İçin TIKLAYINIZ_

Nis

 

Okulumuzda   Etwınnıng Projesi 'Bi Dünya Yemek' (A World Of Food)

Okulumuz 'Bi Dünya Yemek' isimli eTwinning projesine ortak olmuştur. Projemiz, Türkiye'den 3 farklı il, Dünyadan 4 farklı ülke; toplamda 12 öğretmen ve 70 öğrencinin katılımıyla gerçekleşmektedir. Bu projede Türk ve Dünya mutfaklarının buluşması ve mutfak kültürlerinin birleşmesi yer almaktadır. Dünyadan birçok farklı ülkelerin mutfak kültürlerini araştırmak, tanımak varsa ortak özelliklerini bulup öğrencilerimizle uygulama yaparak ortaya çıkarmak en büyük amacımızdır.

'Bi Dünya Yemek' Proje Ekibi Okulları ve Öğretmenleri:

**Balıkesir/Bandırma Hafsa Sultan MTAL Yiyecek İçecek Hizm.Öğrt- Pınar GÜNEY

**İstanbul/Kadıköy Anadolu Lisesi İngilizce Öğrt. - Zeynep İNCE

**Balıkesir/Bandırma Haydar Çavuş MTAL Tarih Öğrt.- Arife DİNÇER

**İstanbul/Kartal İMKB MTAL Yiyecek İçecek Hizm.Öğrt- Mustafa BAĞBAŞI

**İstanbul/Kartal İMKB MTAL Yiyecek İçecek Hizm.Öğrt- Nilüfer ŞAHİN

**İstanbul Ulubatlı Hasan Mesleki Eğitim Merkezi Gıda Teknolojisi- Sinem BAĞBAŞI

**İstanbul Ulubatlı Hasan Mesleki Eğitim Merkezi Gıda Teknolojisi- Sara ÖNER

**Edirne Dr. Sadık Ahmet MTAL İngilizce- Necibe ORAN METE

**Edirne Dr. Sadık Ahmet MTAL Yiyecek İçecek Hizm.Öğrt- Ayla HAYKIR

**İTALYA/Palermo Liceo Scientifico Statale Benedetto Croce- Sebastiana SALERNO

**ROMANYA/Mioveni Liceul Tehnologic Constructii de Maşini Colibaşi - Constantin CANUTA

**HIRVATİSTAN/Knin Srednja strukovna škola Kralja Zvonimira Knin- Valentina KLISARIC

Öğrencilerimize ve onlara rehberlik eden Zeynep İNCE öğretmenimize ve projenin tüm ortak okullarına teşekkür eder ve başarılar dileriz.