T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / KADIKÖY - Kadıköy Anadolu Lisesi

Haberler

Nis

British Biology Olympiad 2021 Yarışmasında Okulumuzu Başarı ile temsil eden öğrencilerimizi ve Biyoloji Zümresi  öğretmenlerimizi tebrik eder,başarılarının devam etmesini dileriz.

Elifnaz Aksu (11. sınıf)- Bronz 

Zeynep Duru Düzgün (10. sınıf) - Highly commended 

Melike Nur Peker (9. sınıf) - Commended

Nis

E-Twinning Projesi "The Post-Pandemic Rebirth" (2021)

Mine Akay Atik & Gülçin Yazıcı

 

The Post-Pandemic Rebirth" (2021)

Projesi Logo ve Poster Çalışmaları ile Proje İçin Yapılan  Logo Seçiminde 1.Olan Logo İçin 

TIKLAYINIZ


E-Twinning Projeleri okulumuzda hız kesmeden devam ediyor.İngilizce zümresi öğretmenlerimiz Mine AKAY ATİK ve Gülçin YAZICI rehberliğinde öğrencilerimizin proje çalışmaları devam ediyor.Proje yapmakta olan diğer öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin projeleri de okul web sitemizden yayınlanacaktır.

Nis

T.C. İçişleri Bakanlığının 2021 Yılını "Afetlerle Mücadele ve Farkındalığın  Artırılması" yılı ilan etmesi nedeni ile Acil Durum Yönetim Başkanlığı (AFAD) tarafından" Afete Hazır Türkiye" projesi kapsamında öğrenci, veli ve diğer aile bireylerine afete hazırlık kültürü kazandırmak, bireylerde farkındalığı arttırmak, yaşam ve çalışma alanlarında alabilecekleri temel önlemleri belirlemek, afet öncesi, afet esnasında ve sonrasında doğru davranış biçimleri geliştirmek ve uygulamak üzere İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğünün hazırladığı eğitim videosunu izlemenizi ardından formu doldurmanızı rica ederiz

AFET EĞİTİM SUNUSU  İÇİN  TIKLAYINIZ

AFET EĞİTİMİ FORMUNU DOLDURMAK İÇİN TIKLAYINIZ 

AFET EĞİTİMİ VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

Mrt

AYŞE SARAÇ ve SULTAN SEDA TUNÇER Öğretmenlerimizin Sabırla ve özveri ile yürüttüğü eTwinning School başvurumuzdan güzel haberi aldık.Ekip olarak başarımızın taçlanması ayrıca gurur verici...

Mrt

TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları 2. Aşama sınavına girmeye hak kazanan 4 öğrencimizden 3'ü büyük başarı sağlayarak Bilim Olimpiyat Kampına katılmaya hak kazandı. 

11. Sınıf öğrencilerimizden Muhammet Asil Yılmaz ve Tuna Karasu TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları Kimya alanında 2. Aşama sınavını geçerek bronz madalya almıştır.

11.sınıf öğrencimiz Elifnaz AKSU TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları Biyoloji alanında 2. Aşama sınavını geçerek bronz madalya almıştır. 

Sınava katılan tüm Öğrencilerimizi ve danışman öğretmenlerimiz Kimya alanında başta danışman öğretmenlerimiz  Gülay ARSLAN HAYRAT ,Dr.Nilgün KAHRAMAN  ,Biyoloji alanında başta danışman öğretmenimiz Nilgün Bağrıyanık olmak üzere Biyoloji zümresi öğretmenlerimizi tebrik eder,başarılarının devamı dileriz.

 

Mrt

Kadıköy Anadolu Lisesi olarak PCE (Private Consultancy in Education) TURKEY ile karşılıklı işbirliği protokolü imzalanmıştır.Bu işbirliği protokolü ile her yıl belirli sayıda öğrencinin uluslararası eğitim programlara katılması için kontenjan dahilinde başvuruların alınması,süreçlerin yönetilmesi,öğrencilerin eğitim öncesi ve sonrası değerlendirme ve oryantasyon çalışmalarının yapılması amaçlanmaktadır.        İşbirliği protokolü  2021-2022,2022-2023,2023-2024 Eğitim öğretim yıllarında geçerli olmak üzere imza altına alınmıştır.

 

Mrt

Okullarda hijyen şartlarının geliştirilmesi ve enfeksiyon önleme ve kontrol süreçlerinin tutarlı olması amacıyla sürdürülen "Okulum Temiz" programına başvuran okulumuz  belge almaya hak kazandı.

Okulumuz,İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğünce yapılan denetimlerde Milli Eğitim Bakanlığı ve Türk Standartları Enstitüsü onaylı  "OKULUM TEMİZ" belgesini almaya hak kazandı. Böylece COVID-19 salgınının önlenmesine yönelik okul içerisinde hayata geçirdiğimiz önlemler resmi belgeyle tescillenmiş oldu.Başvuru öncesinde "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme Kontrol Kılavuzu"nda belirtilen tüm faaliyetleri, eylem planlarını, talimatları, eğitimleri tamamladık. Salgına karşı öğrenci, veli ve çalışanlarımızın sağlığını korumak için üst düzey önlemler aldık. Gerçekleşen denetimler sonucunda,  "OKULUM TEMİZ" belgesini almaya hak kazandık. Çalışmalarda emeği geçen idarecilerimize ,öğretmenlerimize ,okul aile birliğimize ve tüm personelimize teşekkür ediyoruz. İçinde bulunduğumuz süreci bu tedbirlerle güvenli bir şekilde geçirip bir an önce tüm öğrencilerimizle yüz yüze eğitime başlamak istiyoruz.   Tüm öğrencilerimize, okul personelimize, velilerimize,okul aile birlğimize ,öğretmenlerimize ve ülkemize sağlık ve esenlikler diliyoruz.

Mrt

2020-2021 I.Dönem Telafi Snavları Takvimi Güncellenmiştir.

12.11.10.ve 9.SINIFLAR TELAFİ SINAV TAKVİMİ İÇİN  TIKLAYINIZ

HAZIRLIK SINIFLARI TELAFİ SINAV TAKVİMİ İÇİN TIKLAYINIZ

Şbt

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı Bilim Olimpiyatları  Biyoloji Dalı Programı 2.Aşama

Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı Bilim Olimpiyatları Programı Biyoloji  dalında 2. Aşama Sınavına katılmaya hak kazanan  Öğrencilerimiz  Zeynep Duru Düzgün (10-A ), Elifnaz Aksu (11-B) tebrik eder;2.Aşamada başarılar dileriz.

Şbt

Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı Bilim Olimpiyatları Programı

2. Aşama Sınavına katılmaya hak kazanan girecek Öğrencilerimiz Muhammed  Asil Yılmaz  (11 D)  Tuna Karasu(11 F ) tebrik eder;2.Aşamada başarılar dileriz.

Şbt

İstanbul Bilim Olimpiyatları KİMYA Alanında 2. Aşamaya Girecek Öğrencilerimiz  

Muhammed Asil Yılmaz (11D),Tuna Karasu (11F),Naz Kaplan (11A),Deniz Kayır (10 D) tebrik eder.2.Aşamada başarılar dileriz.

Şbt

 İSBO 2020 Final Yarışması  Matematik Alanında  (Harezmi ) 2.Aşamaya katılma hakkı kazanan okulumuz öğrencileri

BİJAN AYAŞLIOĞLU ( 10E ),İZEL ALAT( 10A),KENAN FERİT EROL (10G),MEHMET RUMET SAKİN(9G),YASEMİN YALÇIN (9H),YİĞİT EMRE BALTA (9A),ZEYNEP TİMURTAŞ ( 9E)

tebrik eder.2.Aşamada başarılar dileriz.

 

Şbt

Şbt

YKS'nin ilk oturumu olan temel Yeterlilik Testi'nin (TYT) 26 Haziran'da, Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ile Yabancı Dil Testi'nin (YDT) 27 Haziran'da gerçekleştirilecek.

T.C. kimlik kartı ve e-Devlet şifresi olan adaylar, başvuru merkezlerine gitmeden ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi'ne ÖSYM AİS mobil uygulaması veya 'http://ais.osym.gov.tr' üzerinden 'e-Devlet ile kayıt ol' seçeneğine tıklayarak kayıt olabilecek ve sınav başvurularını yapabilecek. e-Devlet kayıtları için adaylarımızın PTT şubelerinden şifrelerini temin etmeleri gerekiyor.

Adaylar, ayrıca ÖSYM'nin 'https://ais.osym.gov.tr' internet adresi ve ÖSYM AİS mobil uygulamasından bireysel olarak yapacakları sınav başvurularında, sistemdeki fotoğrafı, adayın varsa T.C. kimlik kartındaki fotoğrafı ile başka herhangi bir işlem gerekmeksizin otomatik olarak güncellenebilecek."

 

e-DEVLET ÜZERİNDEN BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

 

BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

Ock

Değerli gençler, mesleki eğilimlerinizi değerlendirmek ve görebilmeniz için İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafımdan mesleki eğilim değerlendirme formu paylaşılmıştır. Kendinizi en iyi şekilde değerlendirebilmek için formu hassas bir şekilde ve eksiksiz olarak doldurmanızı rica ederiz.

NOT: Formu sadece 11. ve 12.sınıf öğrencilerimizin doldurması gerekmektedir.

 

MESLEKİ YAKLAŞIM ENVANTERİ İÇİN   TIKLAYINIZ