T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / KADIKÖY - Kadıköy Anadolu Lisesi

Haberler

Ock

Hazırlık C sınıfı öğenci ve öğretmenlerimiz SUSUZ "KAL"MA projesi ile farkındalık yaratmaya çalıştılar.Öğrencilerimize ve sınıf öğretmeni Gülçin YAZICI öğretmenimize  teşekkür ederiz.

Ock

24 Ocak Pazar günü saat 16.00'da Klinik Psikolog/Aile ve Çift Terapisti Tuğba Kurt Ulucan tarafından veli akademisi kapsamında AİLE İÇİ İLETİŞİM konusu bağlamında;

-Ergenlerde Ekran Bağımlılığı

-Yalan Söyleme Davranışı

-Birden Fazla Yetenek

-Covid Zamanı Duygusal Dalgalanmanın Nedenleri

Alt başlıkları ile bir seminer düzenlenecektir.

Tüm velilerimizin katılımını bekliyoruz.

Ock

Bu yıl KALÇİZ kulübü olarak ilk defa Anime Karakteri Çizim yarışması düzenlenecektir.

Yarışmanın konusu ve tekniği serbesttir. Çizeceğiniz karakter normal bir karakter olabileceği gibi kendi karakteriniz de olabilir.

İlk üçe giren kişilere ödül verilecektir.

Yaptığınız çizimleri nazliyusoglu@gmail.com  e-mail adresine adınızı sınıfınızı ve numaranızı yazarak gönderebilirsiniz.

Yarışmaya son katılım tarihi  süresi 15 Şubat 2021'dir. Anime Karakteri Çizim yarışmasına katılacak eserler kulüp başkanları ve kulüp danışman öğretmeninden oluşan jüri tarafından değerlendirilecektir.

Ock

19 Ocak 2021 Salı saat 18:00 'da RPA (Robotik Süreçler Otomasyonu) eğitiminin 12. Dersi yani son bölümü yapılacaktır. Eğitime Koç/Zer şirketinin Genel Müdürü Mehmet Apak'da katılacaktır. Derse eksiksiz katılımın sağlanması gerekmektedir. Ayrıca Eğitimlere 6 ders saati (%50) katılanlar sertifika almaya hak kazanacaklardır.

Ock

Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanlığı görevine getirilen Prof.Dr.Ali KIZILET ile Dekan Yardımcılıkları görevine getirilen Doç.Dr.Mehmet M.YORULMAZLAR ve Doç.Dr.Cengiz KARAGÖZOĞLU'na Okul Müdürümüz Ali Fuat GÜNEY  beraberinde Müdür Yardımcısı Murat ESEN , Beden Eğitimi ve Spor Bölümü Öğretmenlerimiz Şenay YERLİKAYA ve Nurdan ÇETİN ile  nezaket ziyaretinde bulundu.Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Ali KIZILET'in makamında gerçekleşen toplantıda Spor Bilimleri Fakültesi ile Kadıköy Anadolu Lisesi  arasında eğitim alanında geniş kapsamlı bir işbirliği yapılması konusunda fikir birliğine varılarak,bu konuda çalışmalar yapılması kararına varıldı.

Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Ali KIZILET ile Dekan Yardımcıları Doç.Dr.Mehmet M.YORULMAZLAR ve Doç.Dr. Cengiz KARAGÖZOĞLU'na sıcak ve samimi misafirperverlikleri için okulumuz adına teşekkür ederiz.

Ock

Ock

Okulumuz 2020 - 2021 eğitim öğretim yılına üç adet  e-twinning projesi ile başlamıştır. Öğrencilere pandemi döneminde web 2 araçları kullanımını ve işbirliği ile çalışmayı  öğretmeyi planlayan "Pandemik biyoloji", "Bıosteam" ve "Ekofobıden Ekofılıye / From Ecophobıa to Ecophıle"   projelerine Biyoloji öğretmenilerimiz  Ayşe SARAÇ ile Sultan Seda TUNÇER'in danışmanlığında beş öğrencimizde katılacaktır. Öğretmenlerimize  ve öğrencilerimize projelerde başarılar diliyoruz.

Ara

Okulumuz Biyoloji öğretmeni Sultan Seda TUNÇER ve Aydın Fen Lisesi Biyoloji öğretmeni Nilda TEMELLİ kurucu ortaklar olarak  ''From Ekophobia To Ekofilia'',  ''Bioteknoloji'',  '' Çevrendeki Zenginliğe  Kulak Ver'' ve '' Sağlıklı Beslen Sağlıklı Kal'' projelerine başlamıştır. Yine okulumuz Biyoloji öğretmeni Fulya KEPSUTLU      "Çevrendeki Zenginliğe Kulak Ver'' projesine ortak olarak başlamıştır..

Projeler kapsamında Hazırlık Sınıfları ,9. Sınıf ve 10. Sınıf öğrencilerimiz çalışmalarda yer alacaktır. Bu bağlamda Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde yer alan farklı okul türleri ile öğrencilerimizin etkileşim ve iletişim kurması sağlanarak çeşitli faaliyetler birlikte yürütülecektir.

Projelerin ve twinspace sayfalarının tanıtımı için öğrenciler ile toplantı gerçekleştirilerek faaliyetler hakkında bilgiler verilecektir.

Öğretmenlerimize ve öğrencilerimize çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Ara

İstanbul Aydın Üniversitesi ile eğitimde işbirliği protokol anlaşması imzaladık. Bu protokol kapsamında İstanbul Aydın Üniversitesi ile eğitim başta olmak üzere bilim,sanat, spor ve kültürel alanlarda faaliyetler düzenlemeyi planlamaktayız. Protokol imza töreninde İstanbul Aydın Üniversitesi Rektörü adına Dış İlişkiler Koordinatörü Öğr. Gör.Halil İbrahim KÖKÇÜ ve Okul Müdürümüz Ali Fuat GÜNEY anlaşma metnini imzaladılar. İşbirliği Protokol anlaşmamızın okulumuz adına hayırlı olmasını temenni ediyoruz. 

Ara

Güvenli İnternet kullanımında farkındalık oluşturan EUROPEAN SCHOOLNET ACADEMY tarafından verilen           '

'BRONZ eSAFETY'etiketi aldık.

Uluslararası geçerliliği olan okulların 'eTwinning School' olma basamaklarından biri olan ve güvenli internet kullanımında farkındalık oluşturan bu etiket okullara uluslararası platformda prestij katmaktadır.

Kadıköy Anadolu Lisesi olarakher zaman güvenli internet ve teknoloji kullanımını desteklemeye ve bu konuda yeni adımlar atmaya devam edeceğiz.Okulumuzun eylem planı baz alınarak yapılan çalışmalar da bu kapsamda devam etmektedir.Sıradaki hedefimiz SİLVER LABEL etiketi almaktır.

Kas

Fikri, sözü, eylemi değer olan; tavrı ve duruşuyla eğiten, öğreten, özümseten maarif ordumuzun "Öğretmenler Günü"nü kutluyor, sağlık sıhhat ve güzellikler temenni ediyoruz, ahirete intikal eden tüm öğretmenlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. 

Okulumuza hizmet eden tüm Maarif Kolejli muallimlerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

SAYGI VE SEVGİYİ SONSUZ HAK EDEN ÖĞRETMENİM, İYİ Kİ VARSINIZ!

Kas

SİBER ZEKA BİLGİ YARIŞMASINDA ÖĞRENCİMİZDEN ÖRNEK BAŞARI..

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Dijital Ofisi tarafından düzenlenen ve "Gençlere Siber Güvenlik farkındalığı ve bilinci aşılamayı hedefleyen"  Siber Zeka Bilgi Yarışmasına katılan 1 milyon öğrenci arasından 9-G sınıfı öğrencimiz Doğukan Davut TÜFEK başarılı 51 öğrenci arasında yer aldı. İstanbuldan 10 öğrencinin girdiği listede Kadıköy İlçesinden tek öğrenci olarak yer aldı. Öğrencilerimizin bilim, sanat,spor vb tüm alanlarda ilgilerinin yüksek olmasını diliyor; yapay zeka, dijital alan ve siber güvenlik alanlarında farkındalık ve bilinçlerinin artmasını umuyor, öğrencimiz Doğukan Davut TÜFEK'i gösterdiği başarıdan dolayı tebrik ediyoruz.  

Lise Grubu Listesi için TIKLAYINIZ.. 

Kas

KADIKÖY ANADOLU LİSESİ 81 İLDE 83 MİLYON FİDAN DİKME KAMPANYASINA KATILDI.

İDARECİ, ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİMİZ KADIKÖY KAYMAKAMLIĞINI TEMSİLEN BEYKOZ FİDANLIĞINDAYDI.

BÜYÜK BİR COŞKUYLA FİDANLARIMIZI DİKTİK..

FİDAN DİKİMİ İLE İLGİLİ GÖRSELLER AŞAĞIDADIR..

Kas

Türk milletinin büyük kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 82. yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyoruz..

 

Kas

HER ÇOCUK BİR KAHRAMANDIR..

KAL BİYOLOJİ KULÜBÜ LÖSEMİLİ ÇOCUKLARIMIZ İÇİN FARKINDALIK OLUŞTURUYOR..

2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası'nda lösemi hastalığıyla mücadele eden çocuklara destek olmak ve farkındalık oluşturmak adına çağrıda bulunarak, herkesi #her çocuk kahraman etiketli paylaşımlar yapmaya davet ediyor. KAL Biyoloji kulübünün lösemiye farkındalık.