T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / KADIKÖY - Kadıköy Anadolu Lisesi

Duyurular

Haz

18-19 Haziran 2022 tarihlerinde okulumuzda sınava girecek öğrenciler için adresimiz: Yumurtacı Abdi bey caddesi no 81 Merdivenköy mahallesidir.

May

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı 2.Dönem 2.Telafi Sınavları takvimi  

May

2022 – 2023 Eğitim – öğretim yılında okulumuz pansiyonunda kalmak isteyen ara sınıf (9-10-11-12) öğrencilerimizin 1 Haziran – 20 Haziran tarihleri arasında öğrencinin velisi tarafından elden başvuruyla yapılacaktır.

MEB PANSİYON YÖNETMELİĞİ İÇİN  TIKLAYINIZ_

BAŞVURU İŞLEMLERİ İÇİN  TIKLAYINIZ_

PANSİYON KAYIT DİLEKÇESİ İÇİN TIKLAYINIZ

AİLE MADDİ DURUMUNU GÖSTERİR BELGE İÇİN  TIKLAYINIZ

May

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı 2.Dönem 2.sınav Konuları İçin TIKLAYINIZ

Tüm öğrencilerimize sınavlarda başarılar dileriz...

Nis

İpekyol Giyime Destek ve Bağışından Dolayı Teşekkür Ederiz.

Nis

Hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11'inci sınıflara yönelik olarak İOKBS, 4 Eylül 2022 tarihinde Türkiye saati ile saat 10.00'da yapılacaktır.

Sınav başvurusu 21 Nisan 2022 – 13 Mayıs 2022 tarihleri arasında yapılacaktır.

İOKBS BAŞVURU KILAVUZU İÇİ TIKLAYINIZ

Ock

KAL SANAT Beyoğlu'ndaki Hope Alkazar'da  açılan "Alkazar Rüyası"adlı Kadıköy Anadolu Lisesi mezunu Refik Anadol sergisine katıldık.

Ock

Ekm

 

Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün 18.10.2021 tarih ve 604.01.01-34940280 sayılı yazısı ile Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı liselerde; yönetici, öğretmen ve öğrencilerin sınai mülkiyet farkındalığını artırmak, yürütülen proje ve faaliyetler sonucunda ortaya çıkan yeniliklerin ve fikri ürünlerin sınai mülkiyet hakları kapsamında korunmasını sağlamak, Türkiye'nin teknolojik ve endüstriyel gelişmesine katkıda bulunmak, öğrencilerin çalışmalarını patentlemek, öğrencileri bu hususta teşvik etmek amacıyla Genel Müdürlüğümüz ile Türk Patent ve Marka Kurumu arasında imzalanan, "Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü ile Türk Patent ve Marka Kurumu Eğitim İş Birliği Protokolü" kapsamında  yayınladığı afiş ve broşürler ekte sunulmuştur.

Eyl

Ock

Pandemik Biyoloji e-Twinning Projemizin Fİnal Sergisi İçin Biyoloji öğretmenimiz Ayşe SARAÇ ve projeye katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ederiz.

Pandemik Biyoloji e-Twinning Projemizin Fİnal Sergisi İçin TIKLAYINIZ

Ara

KADIKÖY ANADOLU LİSESİ 2020-21 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 1. DÖNEM ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME BİLGİLENDİRMESİ 

Değerli Öğrenci ve Velilerimiz,

MEB 2020-21 Eğitim öğretim Yılı 1. Dönem Ölçme ve Değerlendirme Yönergesini açıkladı. Okulumuzun 1. dönem ölçme ve değerlendirmesi; bu yönergeye göre aşağıdaki şekilde yapılacaktır.

1. Hazırlık sınıfları yazılı sınav olmayacaktır, yapılmış sınavları her dersten 1 sınav notu olarak geçerli olacaktır. (madde 2-3) Not: Sınava girememiş öğrenciler mazeret sınavına dilekçe ile başvurmalıdır. 

2. 9. ve 10. sınıfların her dersten 1 sınavı, 5-12 Ocak tarihleri arasında ilan edilecek sınav takvimine göre okulda yüz yüze yapılacaktır. (Madde 4-a)

3. 11. ve 12. sınıfların her dersten 1 sınavı, 13-19 Ocak tarihleri arasında ilan edilecek sınav takvimine göre okulda yüz yüze yapılacaktır. (Madde 4-a) 

4. Yatılı öğrenciler için sınav döneminde Okul Yurdu açık  olacaktır. Yatılı öğrenciler okul yurdunda kalabilecektir. (madde 5)

5. Farklı şehirde bulunan öğrenciler (yatılı) sınavlarını iller arası hareketliliği azaltma amacı doğrultusunda bulundukları şehirlerde, aynı türde (Anadolu Lisesi) okullara (28 Aralık'a kadar) sınav olacağı okula dilekçe vermek şartıyla, olabilecektir. Alacağı sınav notu aynen geçerli olacaktır. (madde 8-a)

6. Her öğrenciye her dersten 2 Performans proje notu verilecektir. Performans notları EBA ve ders uygulama, ödev ve etkinliklerine katılım, ders başarı ve performansı vb  üzerinden değerlendirilerek verilecektir. (madde 8-b ve Okul sınıf/zümre başkanları kurul kararları)

7. Kendisinde veya birlikte kaldığı aile bireylerinde kronik rahatsızlığı olan öğrenciler durumunu bildirecekler. Sınava okul içinde ayrı zamanda izole bir  ortamda sınava alınacaktır. (madde 4-b)

8. Covid-19 salgını dışında herhangi bir nedenle sınavlara katılamayan ve mazereti okul yönetimince uygun görülen öğrenciler 04-21 Ocak 2021 tarihleri arasında ilan edilecek telafi sınav takvimi doğrultusunda sınava alınacaktır.  (madde 4-ç)

9. Covid-19 salgını nedeniyle hasta veya temaslı öğrenciler 2. dönemin ilk 2 haftasında Okul Yönetimimiz planlaması doğrultusunda sınava alınacak ve ölçme ve değerlendirmeleri 1. dönem not çizelgelerine işlenecektir. (madde 4-c) 

Okulumuz 2020-2021 Eğitim Öğretim yılı  1. Dönem  Ölçme ve Değerlendirme genel esasları yukarıdaki maddeler doğrultusunda yapılacak olup tüm yönerge ve ayrıntı için aşağıdaki yönergeye bakabilirsiniz.

Not: Sınav takvimi önümüzdeki günlerde ilan edilecektir.

Tüm öğrencilerimize sağlık ve başarılar diliyoruz.  

YÖNERGE İÇİN TIKLAYINIZ..

Kas

Sevgili öğrencilerimiz kurs seçimlerinizi yaparken üniversitede istediğiniz bölümün isteklerini ve kendi ilgi alanlarınızı dikkate alarak seçim yapmanızı rica ediyoruz. Kurslar öğrenci sayılarına bağlı olarak açılacaktır. Başarılar diliyoruz.

YURT DIŞI EĞİTİM KURSLARI FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

Kas

 *AP (ADVANCED PLACEMENT) PROGRAMI

*SAT (SCHOLASTIC APTITUDE TEST) PROGRAMI

*TOEFL (TEST OF ENGLISH AS A FOREIGN LANGUAGE) EĞİTİMİ

*IELTS (INTERNATIONAL ENGLISH LANGUAGE TESTING SYSTEM) EĞİTİMİ

Kas

Değerli veli ve Öğrencilerimiz, 

Kurumlar çalışma, planlama ve faaliyetlerini değerlendirdiği ölçüde gelişir ve daha nitelikli eğitim süreci yakalar. 

Tüm dünyayı ve ülkemizi derinden etkileyen Covid-19 Salgın sürecine Bakanlığımız ve Kurum olarak okulumuz hızlıca çözümler üreterek, salgının eğitime etkisini en aza indirmeye çalıştık. 

Temiz Okul Projesi dahil birçok çalışma yaptık, önlemler aldık. Bu anlamda 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılının ilk çeyreğinin değerlendirmesi için Okul İdaremiz ve Rehberlik Birimimiz değerlendirme formu hazırladı.

Formu öğrenci velisi ve öğrencimizin ayrı ayrı doldurmasını talep etmekteyiz. Sonraki dönemlere ışık tutacak çalışmanın hızlıca tamamlanması dileğiyle hepinize sağlık ve başarılar diliyoruz. 

#KALbirailedir #kadıköyanadolulisesi

Değerlendirme formu için TIKLAYINIZ..