T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / KADIKÖY - Kadıköy Anadolu Lisesi

Duyurular

Şbt

2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavına (2021-YKS) ilişkin 

'Sıkça Sorulan Sorular' İÇİN TIKLAYINIZ

Şbt

Başvuru Yapılabilecek Yarışmalar:

1)  Liseler Arası İHA Yarışması

2) Uluslararası Serbest Görev İHA Yarışması

Yarışma Son Başvuru Tarihi 28 ŞUBAT!

Yarışma İle ilgili Link İçin TIKLAYINIZ

Şbt

İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı'nda 29 Mayıs 2021 tarihinde yapılacak olan UEFA Şampiyonlar Ligi Finali için geri sayım devam ediyor. 

Bu organizasyonda gönüllü olarak yardım etmek isteyenler için TFF aşağıdaki duyuruyu sitesinden paylaşmıştır.

 

     Dünyanın en büyük organizasyonlarından birisi olan bu final için ülkemiz her birimi ile seferber olmuştur. Ve şimdi siz gençlere TFF olarak bir çağrımız var. Böylesine önemli bir futbol şöleninde UEFA ve TFF ekipleri ile birlikte organizasyonun sorunsuz geçmesi adına yardım etmek isteyen gönüllüler için başvuru sürecini başlatmış bulunuyoruz. Bütün dünyanın gözü önünde yapılacak olan bu büyük finali yaşamak, hayatlarının en büyük tecrübelerinden birisine sahip olmak isteyen  tüm gönüllü adaylarını başvuru yapmaya davet ediyoruz. Gönüllü olarak organizasyonda yer almak isteyen adaylar 28 Şubat 2021 tarihine kadar başvurularını aşağıdaki internet adresi üzerinden yapabilirler. Başvuruların ardından tüm adaylar ile gerçekleştirilecek olan görüşmeler pandemi nedeniyle online olarak yapılabilecektir.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Tem

Milli Eğitim Bakanlığı açıklaması üzerine Nakil İşlemleri haftalık olarak yapılacaktır. Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğine göre Şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır. Nakil ve Geçişler haftalık yapıldığında başvuru yapılan haftanın son iş günü, aylık yapıldığında ise ayın son iş günü nakil başvurularının kabul/red işlemleri yapılır.

Nakil başvuruları öğrencilerin kayıtlı oldukları okullar aracılığı ile  "e-okul"dan ya da öğrencilerin velilerinin "e-devlet"leri üzerinden yapılabilir.

Nakil başvurusu yapılacak sınıf seviyesinde kontenjan olması ve en az taban puanı kadar puana sahip olunması koşulları ile nakil başvuru yapılabilir.

Ock

14. Uluslararası MEB Robot Yarışması 14-18 Haziran 2021 Tarihlerinde Şanlıurfa İlinde "Göbeklitepe" Teması ve "Ahican Tarihin Sıfır Noktasında" Sloganı ile Yapılacaktır.

Yer    :  GAP Arena Spor Salonu ve Yerleşkesi

 Tarih  : 14-18 Haziran 2021

14. Uluslararası MEB Robot Yarışması Şartnamesi İçin TIKLAYINIZ

 

Ock

1997 yılından bu yana her yıl Dünya Su Haftası etkinlikleri kapsamında Stockholm Gençler Su Ödülü Yarışması düzenlenmekte olup Yarışma Stockholm Su Vakfı adına Stockholm Su Enstitüsü (SIWI) tarafından İsveç Prensesi Victoria'nın himayesinde gerçekleştirilmektedir.

Stockholm Gençler Su Ödülü Yarışması'nda ülkemizi temsil edecek projenin belirlenmesi maksadıyla Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye Gençler Su Ödülü Proje Yarışması düzenlemektedir.

Dünya su kaynaklarının araştırılması, geliştirilmesi ve korunmasını desteklemek amacıyla gençlerin su konularına ilgilerini artırmak gerekmektedir.

Bu bağlamda ödülün amacı, genç bireylerin ortak su konularındaki fikirlerinin hem yerel hem de küresel ölçekte geliştirilmesidir. Ayrıca, genç katılımcıların projeleri ile ülkemizin görünürlüğü ve temsiliyeti artırılacak; gelecek nesillerin su ve çevre meselelerindeki hassasiyeti geliştirilmiş olacaktır.

Yarışma "Kuraklık, Taşkın, Yeraltısuyu, Tuzlanma, Suyla İlgili Farmakolojik Sorunlar İle Sanitasyon ve Hijyen" temalarında düzenleniyor. Yarışma, Milli Eğitim Bakanlığımıza bağlı okullarda öğrenim gören 15-20 yaş arası bütün lise öğrencilerine açıktır. 20 yaşından genç olsa bile, üniversite öğrencilerinin yarışmaya katılım hakkı bulunmamaktadır. . Türkiye Gençler Su Ödülü Proje Yarışması'na son başvuru tarihi 30 Nisan 2021 olup Stockholm'de düzenlenecek uluslararası finale başvuru DSİ Genel Müdürlüğünce yapılacaktır.

YARIŞMA ŞARTNAMESİ İÇİN TIKLAYINIZ

Ock

Ock

2021 Yılı Sınav ve Sonuç Açıklama Takvimi'ne göre Yükseköğretim Kurumları Sınavı 26-27 Haziran 2021'de yapılacak. Başvuruları 4 Şubat-2 Mart'ta alınacak sınavın sonuçları 4 Ağustos'ta açıklanacak

Geç başvurular ise 17-18 Mart tarihlerinde yapılacak.

Ock

Pandemik Biyoloji e-Twinning Projemizin Fİnal Sergisi İçin Biyoloji öğretmenimiz Ayşe SARAÇ ve projeye katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ederiz.

Pandemik Biyoloji e-Twinning Projemizin Fİnal Sergisi İçin TIKLAYINIZ

Ock

Çevrendeki Zenginliklere Kulak Ver Projesi Öğretmenlerimiz Sultan Seda TUNÇER ve Fulya KEPSUTLU Rehberliğinde 18 Öğrenci  İle Başlamıştır

Çevrendeki Zenginliklere Kulak Ver Projesi Tanıtımı İçin TIKLAYINIZ

Ock

Bioteknoloji Projemiz Öğretmenimiz  Sultan Seda Tunçer ve 8 öğrenci ile başlamıştır

Bioteknoloji Projemiz Tanıtımı İçin TIKLAYINIZ

Ock

Sağlıklı Beslen Sağlıklı Kal projemiz öğretmenlerimiz Sultan Seda TUNÇER  ve Raziye İNAL  öğretmenlerimizin rehberliğinde 20 öğrenci ile başlamıştır.

Sağlıklı Beslen Sağlıklı Kal Projesi Tanıtımı İçin TIKLAYINIZ

Ock

DİJİTAL VATANDAŞLIK BİLGİLENDİRME  İÇİN TIKLAYINIZ_

AFETLER VE AFETLERDEN KORUMA BİLİNCİ 1 EĞİTİM SUNUSU İÇİN_TIKLAYINIZ

AFETLER VE AFETLERDEN KORUMA BİLİNCİ  EĞİTİM SUNUSU İÇİN TIKLAYINIZ

OKUL E-GÜVENLİK PROTOKOLÜ İÇİN TIKLAYINIZ

VELİ BİLGİLENDİRME ANKETİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

Ock

Bakanlığımızca, koronavirüs salgını süresince psikososyal destek hizmetleri kapsamında  psikolojik sağlamlığı korumak amacıyla öğrenci ve velilere yönelik desteklere devam ediliyor.Koronavirüs salgını sürecince gençlerin psikolojik sağlamlıklarını korumak amacıyla bilgilendirmelerin yer aldığı rehber, Rehber, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz ve uzman akademisyenler tarafından hazırlandı.

Gençlere Yönelik Rehbere ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Ara

KADIKÖY ANADOLU LİSESİ 2020-21 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 1. DÖNEM ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME BİLGİLENDİRMESİ 

Değerli Öğrenci ve Velilerimiz,

MEB 2020-21 Eğitim öğretim Yılı 1. Dönem Ölçme ve Değerlendirme Yönergesini açıkladı. Okulumuzun 1. dönem ölçme ve değerlendirmesi; bu yönergeye göre aşağıdaki şekilde yapılacaktır.

1. Hazırlık sınıfları yazılı sınav olmayacaktır, yapılmış sınavları her dersten 1 sınav notu olarak geçerli olacaktır. (madde 2-3) Not: Sınava girememiş öğrenciler mazeret sınavına dilekçe ile başvurmalıdır. 

2. 9. ve 10. sınıfların her dersten 1 sınavı, 5-12 Ocak tarihleri arasında ilan edilecek sınav takvimine göre okulda yüz yüze yapılacaktır. (Madde 4-a)

3. 11. ve 12. sınıfların her dersten 1 sınavı, 13-19 Ocak tarihleri arasında ilan edilecek sınav takvimine göre okulda yüz yüze yapılacaktır. (Madde 4-a) 

4. Yatılı öğrenciler için sınav döneminde Okul Yurdu açık  olacaktır. Yatılı öğrenciler okul yurdunda kalabilecektir. (madde 5)

5. Farklı şehirde bulunan öğrenciler (yatılı) sınavlarını iller arası hareketliliği azaltma amacı doğrultusunda bulundukları şehirlerde, aynı türde (Anadolu Lisesi) okullara (28 Aralık'a kadar) sınav olacağı okula dilekçe vermek şartıyla, olabilecektir. Alacağı sınav notu aynen geçerli olacaktır. (madde 8-a)

6. Her öğrenciye her dersten 2 Performans proje notu verilecektir. Performans notları EBA ve ders uygulama, ödev ve etkinliklerine katılım, ders başarı ve performansı vb  üzerinden değerlendirilerek verilecektir. (madde 8-b ve Okul sınıf/zümre başkanları kurul kararları)

7. Kendisinde veya birlikte kaldığı aile bireylerinde kronik rahatsızlığı olan öğrenciler durumunu bildirecekler. Sınava okul içinde ayrı zamanda izole bir  ortamda sınava alınacaktır. (madde 4-b)

8. Covid-19 salgını dışında herhangi bir nedenle sınavlara katılamayan ve mazereti okul yönetimince uygun görülen öğrenciler 04-21 Ocak 2021 tarihleri arasında ilan edilecek telafi sınav takvimi doğrultusunda sınava alınacaktır.  (madde 4-ç)

9. Covid-19 salgını nedeniyle hasta veya temaslı öğrenciler 2. dönemin ilk 2 haftasında Okul Yönetimimiz planlaması doğrultusunda sınava alınacak ve ölçme ve değerlendirmeleri 1. dönem not çizelgelerine işlenecektir. (madde 4-c) 

Okulumuz 2020-2021 Eğitim Öğretim yılı  1. Dönem  Ölçme ve Değerlendirme genel esasları yukarıdaki maddeler doğrultusunda yapılacak olup tüm yönerge ve ayrıntı için aşağıdaki yönergeye bakabilirsiniz.

Not: Sınav takvimi önümüzdeki günlerde ilan edilecektir.

Tüm öğrencilerimize sağlık ve başarılar diliyoruz.  

YÖNERGE İÇİN TIKLAYINIZ..